Conference League, ΑΕΚ: Απίστευτη γκάφα από Στρακόσα - Έφαγε γκολ από τον τερματοφύλακα της Νόα

Conference League: Ένα απίστευτο γκολ δέχθηκε ο Θωμάς Στρακόσα στην αναμέτρηση της ΑΕΚ με τη Νόα.
Ο τερματοφύλακας της Νόα σκόραρε έπειτα από τρομερή γκάφα του Στρακόσα
INTIME SPORTS

Αρνητικός πρωταγωνιστής για την ΑΕΚ έγινε ο Αλβανός τερματοφύλακας κατά τη διάρκεια του δεύτερου ημιχρόνου του πρώτου ματς με τη Νόα για τον Γ’ προκριματικό γύρο του Europa Conference League.

Συγκεκριμένα, στο 67ο λεπτό ο διεθνής πορτιέρο δέχθηκε ένα απίθανο γκολ από τον αντίπαλο τερματοφύλακα. Ο Τσαντσάρεβιτς είχε την μπάλα στην κατοχή του στην περιοχή του, θέλησε να κάνει το «γέμισμα» προς το κέντρο, ωστόσο, με… σύμμαχο τον δυνατό άνεμο, αλλά και την λάθος τοποθέτηση του Θωμά Στρακόσα, έστειλε τη μπάλα στην εστία της Ένωσης για το προβάδισμα 2-1 των Αρμένιων.

Μάλιστα, ο Αλβανός τερματοφύλακας της ΑΕΚ είχε υποπέσει σε λάθος και στο πρώτο τέρμα που δέχθηκε από τους γηπεδούχους, στο 33ο λεπτό, όταν δεν έδιωξε σωστά, ο Πιρσόν πήρε τη μπάλα και έπειτα από ωραία κίνηση και σουτ, ισοφάρισε για τη Νόα.