Bundesliga: Σα να μην πέρασε μια μέρα η Λεβερκούζεν, νίκησε στις καθυστερήσεις

Ντεμπούτο στο Γερμανικό πρωτάθλημα με την πρωταθλήτρια Μπάγερ Λεβερκούζεν να επικρατεί 3-2 στην έδρα της Γκλάντμπαχ, με τέρμα που σημειώθηκε στο 90+11’!

1'

Πρεμιέρα για την Bundesliga, με την αήττητη πρωταθλήτρια Μπάγερ Λεβερκούζεν να παίρνει σπουδαίο «διπλό» στην έδρα της Γκλάντμπαχ. Με τον τρόπο που έγινε… λατρεία, καθώς οι «ασπιρίνες» επιβλήθηκαν 3-2 με τέρμα που πέτυχαν στο 11ο λεπτό των καθυστερήσεων!

Στο «Borussia Park» η ομάδα του Τσάμπι Αλόνσο προηγήθηκε με τον Τζάκα στο 12’. Το 0-2 ήρθε από τον Βιρτς στο 38’. Ο Κλάιντινστ αφού του ακύρωσαν γκολ μέσω VAR, είδε τον Ελβέντι να μειώνει στο 59’ και ισοφάρισε το ματς στο 85’!

Στο 10ο λεπτό των καθυστερήσεων ο Βιρτς κέρδισε πέναλτι, εκτέλεσε ο ίδιος χωρίς να καταφέρνει να σκοράρει, αλλά η μπάλα του ήρθε ξανά και τελικά την έστειλε στα δίχτυα για το 2-3 στο 90+11’!