Premier League: «Χαστούκι» της Μπράιτον στη Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ στις καθυστερήσεις

Με γκολ που πέτυχε στο 5ο λεπτό των καθυστερήσεων, η Μπράιτον επικράτησε 2-1 της Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ και την ανάγκασε στην πρώτη της ήττα μόλις τη 2η αγωνιστική.

Οι «γλάροι» της Μπράιτον κέρασαν… φαρμάκι την Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ. Οι «κόκκινοι διάβολοι» πήγαν στην έδρα τους για την 2η αγωνιστική της Premier League και γνώρισαν την πρώτη τους ήττα στο φετινό πρωτάθλημα, με γκολ που δέχτηκαν στο 90+5’!

Στο «American Express Stadium» η Μπράιτον πήρε τη δεύτερη φετινή της νίκη. Ο Γουέλμπεκ που έχει περάσει απ’ την Γιουνάιτεντ, άνοιξε το σκορ στο 32’. Οι «γλάροι» έχασαν μεγάλες ευκαιρίες και για άλλα γκολ, ενώ ο Γουέλμπεκ είχε και δοκάρι. Η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ ισοφάρισε στη μία ώρα αγώνα με τον Νταλό, ενώ τους ακυρώθηκε γκολ του Γκαρνάτσο δέκα λεπτά μετά.

Τελικά, στο 90+5’ ο Ζοάο Πέδρο με κοντινή κεφαλιά νίκησε τον Ονάνα για το 2-1 και τη νίκη της Μπράιτον επί της Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ.