La Liga: «Καθάρισε» στο δεύτερο μέρος η Ρεάλ Μαδρίτης

La Liga: Πρώτη νίκη για τη «βασίλισσα» που επικράτησε 3-0 της Βαγιαδολίδ στο «Σαντιάγκο Μπερναμπέου».

Τρία γκολ στο δεύτερο ημίχρονο και πρώτη νίκη για τη Ρεάλ Μαδρίτης στην Primera Division. Στη 2η αγωνιστική του ισπανικού πρωταθλήματος, η «βασίλισσα» τα βρήκε σκούρα στο πρώτο μέρος κόντρα στη Βαγιαδολίδ, αλλά έκανε τη δουλειά της στο «Σαντιάγκο Μπερναμπέου» στο δεύτερο 45λεπτο.

Η Ρεάλ προερχόταν απ’ την γκέλα στη Μαγιόρκα στην πρεμιέρα και ενδιάμεσα προέκυψε ο τραυματισμός του Μπέλιγχαμ. Η άμυνα της Βαγιαδολίδ τους τη δυσκόλεψε για ένα ημίχρονο. Ο Βαλβέρδε στο 50’ άνοιξε το δρόμο για τη νίκη κάνοντας το 1-0.

Ο Ντίας στο τελευταίο δεκάλεπτο έκανε το 2-0, για να έρθει το παρθενικό γκολ του Έντρικ με τη φανέλα των «μερένχες» στις καθυστερήσεις για το 3-0. Ο νεαρός Βραζιλιάνος είχε πάρει τη θέση του Εμπαπέ.

Πριν αρχίσει το ματς, οι παίκτες της Ρεάλ Μαδρίτης εμφανίστηκαν στο γήπεδο με το τρόπαιο του Super Cup που κατέκτησαν κόντρα στην Αταλάντα.