Έλληνες εξωτερικού: Συνεχίζει ακάθεκτος ο Γιακουμάκης στο Μεξικό! – Σκόραρε στο ντέρμπι (video)

Έλληνες εξωτερικού: Ο Γιώργος Γιακουμάκης βρήκε και πάλι δίχτυα, βοηθώντας την Κρουζ Αζούλ να φτάσει στην ευρεία νίκη (4-1) επί της Κλαμπ Αμέρικα στο «ντέρμπι των νέων» στο Μεξικό.
Print Screen

Ο Έλληνας επιθετικός πέτυχε το τρίτο του τέρμα (μετράει και δύο ασίστ) σε πέντε αγώνες στη Liga MX.

Ο Γιακουμάκης άνοιξε τον δρόμο για την ανατροπή της ομάδας του, η οποία βρέθηκε πίσω στο σκορ στο 17ο λεπτό, αλλά τελικά «απάντησε» με τέσσερα γκολ!

Συγκεκριμένα, βρήκε δίχτυα στο 44ο λεπτό με πολύ όμορφη σκαστή κεφαλιά, ενώ έγινε αλλαγή στο 67’, συμβάλλοντας τα μέγιστα ώστε η ομάδα του να παραμείνει στην κορυφή, έπειτα από έξι αγώνες.