Premier League: «Χαμογέλασε» με… τριάρα η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ

Premier League: Επιστροφή στα θετικά αποτελέσματα για τη Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ, η οποία επικράτησε 3-0 στην έδρα της Σαουθάμπτον, για την 4η αγωνιστική.
AP Photo/Alastair Grant

Μετά από δύο σερί νίκες, οι «κόκκινοι διάβολοι» κατάφεραν να «χαμογελάσουν», έστω κι αν στο ξεκίνημα «τρόμαξαν».

Η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ χρειάστηκε τον Ονάνα, ο οποίος είπε «όχι» σε εκτέλεση πέναλτι του Άρτσερ στο 33ο λεπτό, για να πάρει… μπροστά, καθώς δύο λεπτά αργότερα (βλ. 35’) άνοιξε το σκορ με τον παρθενικό γκολ του Ντε Λιχτ.

Ο Ράσφορντ έκανε το 2-0 στο 41’, βρίσκοντας δίχτυα, έπειτα από 12 ματς, ενώ το… κερασάκι στην τούρτα έβαλε ο Γκαρνάτσο στο 90+6’, για τους φιλοξενούμενους, οι οποίοι έκαναν ένα σημαντικό βήμα για να σταθούν και πάλι στα πόδια τους. Με δέκα παίκτες ολοκλήρωσε το ματς η Σαουθάμπτον, καθώς αποβλήθηκε στο 79’ ο Στίβενς.