Super League, Λαμία - Athens Kallithea 0-0: Άργησαν και… κόλλησαν στο «μηδέν»

Super League: Λαμία και Athens Kallithea έμειναν στη «λευκή» ισοπαλία (0-0) στην αναμέτρηση που άνοιξε την αυλαία της 4ης αγωνιστικής - Δοκάρι με τον Βαλμπουενά είχαν οι φιλοξενούμενοι.
INTIME SPORTS

Η αναμέτρηση είχε λίγες φάσεις, καθώς οι ομάδες αποφάσισαν να ρισκάρουν μόνο στο τελευταίο δεκάλεπτο του ματς.

Λαμία και Athens Kallithea είχαν πρώτα στο μυαλό τους να κρατήσουν το «μηδέν» στην άμυνα, με αποτέλεσμα να μην δώσουν χώρους η μία στην άλλη.

Οι καλύτερες στιγμές του ματς ήρθαν στα τελευταία λεπτά, όταν αποφάσισαν να ρισκάρουν περισσότερο, αναζητώντας ένα γκολ που θα τους έδινε τη νίκη. Η μεγαλύτερη ευκαιρία ανήκει στους φιλοξενούμενους, καθώς ο Ματιέ Βαλμπουενά είχε δοκάρι στο 86ο λεπτό.

Διαιτητής: Αναστάσιος Παπαπέτρου (Αθηνών)
Κίτρινες: Ραντόνια, Αντράντε – Ισιμάτ-Μιρίν, Ματίγια.
ΛΑΜΙΑ (Μαρίνος Σατσιάς): Κόστιτς, Αντράντε, Νούνιες, Μέκιτς (69’ Δοϊρανλής), Γκούιντο (53’ Φουρτάδο), Βλαχομήτρος, Σάντμπεργκ (80’ Γκοτζαμανίδης), Μπίκοβ (69’ Ενρίκεζ), Ρινγκ (69’ Σαραμαντάς), Ραντόνια, Κορνέζος.
ATHENS KALLITHEA FC (Μάσιμο Ντονάτι): Μπαραγάν, Μανθάτης, Σοϊρι, Πασαλίδης, Ισιμάτ-Μιρίν, Μοτόκ, Μερκάτι (70’ Ματίγια), Ντιμπά, Μουτίνιο (70’ Βαλμπουενά), Ντεμέτριους (85’ Λουκίνας), Ουλντρίκις (58’ Τζιάνι).

*Στο ΔΑΚ Λαμία για να παρακολουθήσει την αναμέτρηση βρέθηκε και ο αρχιδιαιτητής της ΚΕΔ, Στεφάν Λανουά.