Super League 2: Το έκανε ξανά η Καλαμάτα, δεύτερη σερί νίκη με γκολ στις καθυστερήσεις!

Super League 2: Η Καλαμάτα νίκησε (2-1) με γκολ στις καθυστερήσεις τον Παναργειακό, όπως είχε πράξει και κόντρα στα Χανιά - Στην ισοπαλία και χωρίς νίκη έμειναν Νίκη Βόλου και ΠΑΟΚ Β'.
INTIME SPORTS

Η «Μαύρη Θύελλα» πανηγύρισε τη δεύτερη νίκη της σε ισάριθμα ματς και το έπραξε με πανομοιότυπο τρόπο.

Στην πρεμιέρα κόντρα στα Χανιά ήταν ο Νικολό Ντιγκινί, αυτή τη φορά ήταν ο Χερόνιμο Μπαράλες, ο οποίος σκόραρε στις καθυστερήσεις.

Η Καλαμάτα προηγήθηκε μόλις στο 10, με τον Αλ Γκαρανάζ να ευστοχεί από την άσπρη βούλα, αλλά ο Παναργειακός «απάντησε» αμέσως, ισοφαρίζοντας με τον Κωστίκα στο 16ο λεπτό.

Οι φιλοξενούμενοι έμειναν με δέκα παίκτες στο 74’, καθώς ο Τσιράκης δέχθηκε δεύτερη κίτρινη κάρτα κι οι γηπεδούχοι κατάφεραν να «λυτρωθούν» στο πέμπτο λεπτό των καθυστερήσεων με τον Μπαράλες.

Καλαμάτα (Νίκος Αναστόπουλος): Κότσαρης, Ουές (78′ Βασιλαντωνόπουλος), Βαλεριάνος, Στρούγγης, Μπακαγιόκο (82′ Μπαράλες), Μουστακόπουλος, Αναστασόπουλος (46′ Ριέντρα), Ντιγκινί (61′ Φρίμπονγκ), Μορέιρα (61′ Παμλίδης), Μόρσεϊ, Αλ Γκαρανάζ.
Παναργειακός (Γιώργος Βαζάκας): Καραργύρης, Σαάντο (44′ Κάμγκα), Ροκάι, Τσιώλης, Τσάνι (79′ Κουγιάνπαα), Τσιράκης, Πρίκας (55′ Καρέλης), Παναγιώτου, Κωστίκα (55′ Καρντόσα), Αλιατίδης, Χατζηδημητρίου (80′ Μιλτιάδης).

Στον άλλο αγώνα της ημέρας (30/9), Νίκη Βόλου και ΠΑΟΚ Β’ έμειναν στην ισοπαλία (1-1) κι εξακολουθούν να ψάχνουν την πρώτη τους νίκη. Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν με τον Βερνάρδο στο 13’, με τον «Δικέφαλο του Βορρά» να ισοφαρίζει με το πέναλτι που κέρδισε κι εκτέλεσε ο Κανίς στο 63ο λεπτό.

Νίκη Βόλου (Στέφανος Ξηροφώτος): Τσέλιος, Οικονομόπουλος, Κούφας, Νταμιάν Σίλβα, Σαλαμούρας, Τσιλιγγίρης (Δουμτσής 69′) , Βερνάρδος, Ταβάρες, Προδρομίτης, Σαποβάλοφ (Σπυρίδης 73′), Τζιώρας (Άριας 68′).
ΠΑΟΚ Β’ (Απόστολος Παπαβασιλείου): Μοναστηρλής, Τσαούσης, Σινανάι, Λαγωνίδης, Τασιούρας (Κουλούρης 67′), Τσοπούρογλου, Γρόσδης (Ρούμιαντσεβ 67′), Γκούμας (Σπυράκος 67′) , Κανίς, Σμυρλής, Ουρτάδο (Φίλων 46′).