Champions League: Η League Phase επιστρέφει με Άρσεναλ – Παρί Σεν Ζερμέν | Το τηλεοπτικό πρόγραμμα

Champions League: Μετά τη διακοπή της περασμένης εβδομάδας η League Phase επιστρέφει με το Άρσεναλ – Παρί Σε Ζερμέν να ξεχωρίζει.
EPA/YOAN VALAT

Οι «κανονιέρηδες» ψάχνουν την πρώτη νίκη τους, ενώ η γαλλική ομάδα θέλει να κάνει το «2 στα 2».

Στην πρεμιέρα, η Άρσεναλ έμεινε στη λευκή ισοπαλία με την Αταλάντα στο Μπέργκαμο, ενώ η Παρί Σεν Ζερμέν λύγισε την Τζιρόνα, με αυτογκόλ στο 90ο λεπτό!

Από εκεί και πέρα, το πρώτο «μισό» της 2ης αγωνιστικής περιλαμβάνει κι άλλες ενδιαφέρουσες αναμετρήσεις. Η Μπάγερ Λεβερβούζεν αντιμετωπίζει τη Μίλαν, η Μπαρτσελόνα υποδέχεται τη Γιούνγκ Μπόις, ενώ η Μάντσεστερ Σίτι παίζει με την Σλόβαν στην Μπρατισλάβα.

Η CosmoteTV θα μεταδώσει και τους 18 αγώνες της 2ης αγωνιστικής, η οποία θα διεξαχθεί το διήμερο 1-2 Οκτωβρίου.

Η εκπομπή «UEFA Champions League Show» με τους Μιχάλη Τσόχο και Βασίλη Σαμπράκο θα είναι στη διάθεση των τηλεθεατών το διήμερο της αγωνιστικής δράσης, πριν και μετά τη λήξη των ματς (18:30 & 00:05, COSMOTE SPORT 1HD), με πλούσιο ρεπορτάζ, δηλώσεις των πρωταγωνιστών, ανάλυση των αγώνων και τα καλύτερα στιγμιότυπα.

Επίσης, η εκπομπή «UEFA Champions League Λεπτό προς Λεπτό» θα προσφέρει λεπτό προς λεπτό ενημέρωση από όλα τα ματς της αγωνιστικής (19:45 με τον Γιάννη Κυφωνίδη & 22:00 με τον Μιχάλη Τσόχο, COSMOTE SPORT 1HD).

Το τηλεοπτικό πρόγραμμα της Τρίτης (1/10)