Super League 2: Συνεχίζει αήττητος ο Πανιώνιος, πέρασε από το Άργος στο ντεμπούτο του Τσερίσεφ!

Super League 2: Τη δεύτερη νίκη του σε τρία παιχνίδια πανηγύρισε ο Πανιώνιος, ο οποίος επικράτησε 2-0 στην έδρα του Παναργειακού, ο οποίος τελείωσε τον αγώνα με εννιά παίκτες – Ντεμπούτο με τα «κυανέρυθρα» για τον Ντένις Τσερίσεφ.
INTIME SPORTS

Ο Πανιώνιος συνεχίζει αήττητος στη Super League 2, όπου πανηγύρισε το δεύτερο συνεχόμενο «τρίποντό» του.

Οι «κυανέρυθροι» ήταν ανώτεροι των γηπεδούχων και σημειώνοντας από ένα γκολ σε κάθε ημίχρονο έφυγαν με το «διπλό» από το Άργος, όπου είχαν και τη δυναμική συμπαράσταση του οπαδών τους.

Το πανέμορφο γκολ του Στούπη έβαλε μπροστά τον Πανιώνιο στο 30ο λεπτό, ενώ το «διπλό» σφράγισε ο Κολοβός με ωραίο πλασέ στο 76’. Τέσσερα λεπτά αργότερα ο Αντώνης Νικοπολίδης έκανε αλλαγή τον σκόρερ του δεύτερου γκολ κι έβαλε στη θέση του τον Ντένις Τσερίσεφ, ο οποίος έκανε το ντεμπούτο του με τη φανέλα των φιλοξενούμενων.

Ο Παναργειακός έμεινε με εννιά παίκτες στα τελευταία λεπτά, καθώς ο Καρέλης είδε δεύτερη κίτρινη στο 86’ και τέσσερα λεπτά αργότερα αποβλήθηκε κι ο Παναγιώτου. Οι γηπεδούχοι παραμένουν δίχως βαθμό στον Β’ όμιλο, έχοντας απολογισμό 1-6 τέρματα.

Παναργειακός (Βαζάκας): Καραργύρης, Παναγιώτου, Σάαντο, Καρέλης, Αλιατίδης (46′ Πρίκας), Τσάνι, Τσιώλης (53′ Λαουκζέμις), Κωστικά (77′ Ντιαλό), Κουγιανπά (46′ Λύγκας), Καρντόζα (21′ λ.τ Ροκάι), Καμπράλ.
Πανιώνιος (Νικοπολίδης): Γιαννακόπουλος, Αυλωνίτης (66′ λ.τ Χούστινετς), Πότση, Στούπης (66′ Ενγκουέμ), Μπούσης, Τσορνομάζ, Γκίνη, Κολοβός (80′ Τσερίσεφ), Βενάρδος, Φελίτσιο (80′ Γεμιστός), Πιερτζακόμι (56′ Διονέλλης).