Παναθηναϊκός: «Μαγικός» Ουναΐ με το Μαρόκο - Δύο γκολ και ασίστ σε ένα ημίχρονο (vids)

Ο μέσος του Παναθηναϊκού Αζεντίν Ουναΐ έκανε εκπληκτικά πράγματα απέναντι στην Κεντροαφρικανική Δημοκρατία.

EPA/Tolga Bozoglu
1'

To Mαρόκο φιλοξένησε την Κεντροαφρικανική Δημοκρατία για τα προκριματικά του Κόπα Άφρικα, με τον Αζεντίν Ουναΐ να αγωνίζεται σε όλο το παιχνίδι.

Ο μέσος του Παναθηναϊκού ήταν ο κορυφαίος της ομάδας του στη νίκη με 5-0, πετυχαίνοντας δύο γκολ και δημιουργώντας ένα ακόμα.

Στο 38ο λεπτό ο Ουναΐ έκανε το 2-0 για το Μαρόκο, με ένα εντυπωσιακό πλασέ από το ημικύκλιο έξω από τη μεγάλη περιοχή.

Στο 45+2' διαμόρφωσε το 4-0, με σουτ μέσα από την περιοχή, έπειτα από την ασίστ του Μπελαμάν.

Ενδιάμεσα είχε δημιουργήσει το 3-0, πατώντας την μπάλα για τον Ασράφ Χακίμι, ο οποίος με εξαιρετικό σουτ έστειλε την μπάλα στα δίχτυα.