Super League 2: Άλμα πλέι οφ έκανε ο Καμπανιακός, χωρίς νίκη παραμένει η Καβάλα (vid)

Super League 2: Ο Καμπανιακός επικράτησε 3-1 της Καβάλας στη Χαλάστρα και ανέβηκε στη βαθμολογία, ενώ η Καβάλα παρέμεινε στις επικίνδυνες θέσεις.

INTIME SPORTS
1'

Σημαντική άνοδο στη βαθμολογία είχε ο Καμπανιακός μετά την εντός έδρας νίκη του επί της Καβάλας με 3-1 στον Χαλάστρα, στο προτελευταίο χρονικά ματς της 6ης αγωνιστικής της Super League 2.

Οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ με τον Πέττα στο 29ο λεπτό. Η ομάδα του Κώστα Γεωργιάδη ανέβασε τον δείκτη του σκορ σε 2-0 στο 62ο λεπτό με τον Διαμαντόπουλο.

Η Καβάλα πίεσε για να πάρει κάτι από το ματς, αλλά απλώς μείωσε στο σκορ με την κεφαλιά του Παπαδόπουλο στο 86ο λεπτό. Στην τελευταία φάση του αγώνα ο Κωτσόπουλος έβαλε το κερασάκι στην τούρτα, κάνοντας το 3-1.

Χωρίς «τρίποντο» παραμένουν μετά από 6 παιχνίδια οι «Αργοναύτες».

Αναλυτικά τα αποτελέσματα της 6ης αγωνιστικής του Α΄ Ομίλου του πρωταθλήματος της Super League 2:

ΠΟΤ Ηρακλής–Διαγόρας 1-0

ΠΑΟΚ Β΄-ΠΑΣ Γιάννινα 4-0

Εθνικός Νέου Κεραμιδίου-Νίκη Βόλου 0-2

Καμπανιακός-Καβάλα 3-1