Πέταξε... έξω τον Φέντερερ ο Ναδάλ

Ο Ισπανός σταρ έριξε στο καναβάτσο τον Ελβετό «βασιλιά» και προκρίθηκε στα ημιτελικά του Indian Wells στην Καλιφόρνια, επικρατώντας 2-0 στον μεταξύ τους προημιτελικό.

1'

Έναν χρόνο περίπου είχαν να αναμετρηθούν ο Ράφα Ναδάλ με τον Ρότζερ Φέντερερ. Ο Ισπανός αυτή τη φορά ήταν εξαιρετικός και παίζοντας για πρώτη φορά σε σκληρό κορτ μετά την επτάμηνη απουσία κατάφερε να θριαμβεύσει σε βάρος του Φέντερερ και να πάρει τη νίκη από τον μεγάλο αντίπαλό του μέσα σε μια ώρα και 24 λεπτά…

Ο Ναδάλ έφτασε τις 19 νίκες στις 29 «μάχες» του με τον Φέντερερ, ενώ στη σκληρή επιφάνεια το… σκορ είναι πλέον 6-6! Η νίκη του Ναδάλ ήρθε με 6-4 και 6-2 σετ, ενώ στο πρώτο σετ ο Ισπανός έκανε ένα μπρέικ και στο δεύτερο τρία…