Άρης - Λεβερκούζεν 0-0

Σε ένα παιχνίδι που σύντομα θα ξεχαστεί, Άρης και Λεβερκούζεν ήρθαν ισόπαλοι με 0-0...

Ενδικτικό της ποιότητας του αγώνα είναι πως η πρ΄τη σπουδαία φάση έγινε στο 39ο λεπτό, και αυτή αφορά τους γερμανούς. Εκτέλεση φάουλ του Κάντλετς, λίγο έξω από την περιοχή του Άρη, αλλά ο Σηφάκης απομάκρυνε τον κίνδυνο.
Στο 55ο λεπτό της αναμέτρησης είχαμε την πρώτη μεγάλη ευκαιρία για τον Άρη. Ο Ρουίς έδωσε καταπληκτική κάθετη πάσα του στον Κόκε, ο Ισπανός βγήκε μόνος του απέναντι από τον γκολκίπερ της Λεβερκούζεν, αλλά το πλασέ του, από πλάγια θέση, δεξιά, δεν ήταν καλό και η μπάλα κατέληξε άουτ.
Στο 77’ του παιχνιδιού είχαμε ένα σουτ του Τόχα από τα 40 μέτρα.

Άρης (Έκτορ Κούπερ): Σηφάκης, Γκιάρο, Κάλβο, Τόχα, Κόκε (70' Μενδρινός), Ρουίς, Φατί, Μίσελ, Χαβίτο, Λαζαρίδης, Βαγκέλι

Στον πάγκο: Βελλίδης, Νέτο, Οριόλ, Κουλουχέρης, Καζναφέρης, Τσεσνάουσκις

Μπάγερ Λεβερκούζεν (Γιούπ Χάινκες): Άντλερ, Ράιναρτς, Φρίντριχ, Ρόλφς (76' Ντερντιγιόκ), Μπέντερ, Μπάλιτς (61' Βιδάλ), Βίντα, Κάντλετς, Καπλάν, Γιόργκενσεν (60' Μπαρνέτα), Χέλμες

Στον πάγκο: Φερνάντεθ, Σβάαμπ, Χίπια, Σαμ, Ντερντιγιόκ

ΓΗΠΕΔΟ: «Κλεάνθης Βικελίδης»
ΔΙΑΙΤΗΤΗΣ: Μάρτιν Ίνγκβαρσον (Σουηδία)