All Star Game NBA: Το... πάρτι του Καρμέλο! (videos+photos)

Δεν είχε... όρεξη για παιχνίδια ο Καρμέλο Άντονι στο All Star Game του ΝΒΑ και με 30 πόντους με ρεκόρ στα τρίποντα (8 -περισσότερα εύστοχα σε αγώνα All Star Game) έδωσε τη νίκη με 163-155 στην Ανατολή επί της Δύσης.

Παρόλα αυτά, το βραβείο του πολυτιμότερου παίκτη της αναμέτρησης πήγε στον Κάρι Έρβινγκ, ο οποίος είχε 31 πόντους, 5 ριμπάουντ και 14 ασίστ, ενώ ο Καρμέλο είχε 30 πόντους, 5 ριμπάουντ και 2 ασίστ.

Η Δύση προηγήθηκε 89-76 στο ημίχρονο και έκανε ρεκόρ παραγωγικότητας σε ένα ημίχρονο σε All Star Game, αλλά γνώρισε την ήττα, αφού εμφανίστηκε πολύ... χαλαρή στα τελευταία λεπτά.

Μάλιστα, δύο παίκτες της, ο Μπλέικ Γκρίφιν και ο Κέβιν Ντουράντ άγγιξαν το ρεκόρ του Ουίλτ Τσάμπερλεϊν, ο οποίος είχε σημειώσει 42 πόντους το 1962. Αμφότεροι σκόραραν από 38 πόντους.