Στον τελικό η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ!

Με παρακαταθήκη το 2-0 του πρώτου αγώνα, η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ φιλοξενεί στο «Ολντ Τράφορντ» την Σάλκε...

Με παρακαταθήκη το 2-0 του πρώτου αγώνα, η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ φιλοξενεί στο «Ολντ Τράφορντ» την Σάλκε, στον επαναληπτικό ημιτελικό του Champions League.

Να υπενθυμίσουμε ότι στον τελικό περιμένει η Μπαρτσελόνα η οποία επικράτησε με συνολικό σκορ 3-1, της Ρεάλ Μαδρίτης.

ΜΑΝΤΣΕΣΤΕΡ ΓΙΟΥΝΑΪΤΕΝΤ - ΣΑΛΚΕ 4-1 (Πρώτος αγώνας 2-0)

ΤΕΛΟΣ ΤΟΥ ΑΓΩΝΑ. ΣΤΟΝ ΤΕΛΙΚΟ Η ΜΑΝΤΣΕΣΤΕΡ ΓΙΟΥΝΑΪΤΕΝΤ!

82' - Ο Εντού έκανε το δυνατό σουτ, με τον Φαν ντερ Σάαρ να αποκρούει και στη συνέχεια ο Χούντελαρ να σκοράρει, αλλά ήταν οφσάιντ

80' - Ο Χούντελαρ βρέθηκε απέναντι από τον Φαν ντερ Σάαρ με τον Ολλανδό τερματοφύλακα να βγαίνει νικητής

77' - ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΗΝ ΜΑΝΤΣΕΣΤΕΡ ΓΙΟΥΝΑΪΤΕΝΤ! Ο Μπερμπάντοφ έδωσε έτοιμο γκολ στον Άντερσον, ο οποίος σε κενή εστία έκανε το 4-1

72' - ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΗΝ ΜΑΝΤΣΕΣΤΕΡ ΓΙΟΥΝΑΪΤΕΝΤ! Μετά από φάση διαρκείας, ο Άντερσον έκανε το σουτ, με τη μπάλα να πηγαίνει στα δίχτυα.

71' - Ακυρωθέν γκολ για τον Σάλκε με τον Σμόλινγκ να έχει υποδειχθεί σε θέση οφσάιντ

55' - Σουτ του Άντερσον, με τον Νόιερ να κάνει μια εκπληκτική απόκρουση

ΕΝΑΡΞΗ 2ου ΗΜΙΧΡΟΝΟΥ

ΗΜΙΧΡΟΝΟ στο «Ολντ Τράφορντ». 2-1 προηγείται η Μάντσεστερ της Σάλκε, σε ένα παιχνίδι με 3 γκολ στο πρώτο μέρος, με την ομάδα του Σερ Άλεξ Φέργκισον ωστόσο, να παίζει με «σβηστές τις μηχανές» καθώς ακολουθεί το ντέρμπι του τίτλου με αντίπαλο την Τσέλσι.

36' - Ο Βαλέντσια ξεπέρασε τον Νόιερ, με τον Χιέβεντες να απομακρύνει πάνω στην γραμμή

35' - ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΗΝ ΣΑΛΚΕ! Ο Χουράδο έκανε το σουτ στη κίνηση με τη μπάλα να καταλήγει στο «Γ» του Φαν ντερ Σάαρ

32' - ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΗΝ ΜΑΝΤΣΕΣΤΕΡ ΓΙΟΥΝΑΪΤΕΝΤ! Ξερό σουτ του Γκίμπσον από το ημικύκλιο της μεγάλης περιοχής, η μπάλα πάει στο δοκάρι και καταλήγει στα δίκτυα.

27'- ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΗΝ ΜΑΝΤΣΕΣΤΕΡ ΓΙΟΥΝΑΪΤΕΝΤ! Ο Γκίμπσον έκανε την κάθετη πάσα στον Βαλέντσια ο οποίος πλάσαρε στην συνέχεια κάτω από τα πόδια τον Νόιερ κάνοντας το 1-0.

13' - Ο Μπερμπάτοφ ξεπέρασε εντυπωσιακά τον Χιέβεντες με την πάσα του να καταλήγει στην αγκαλιά του Νόιερ

8' - Το πρώτο σουτ στον αγώνα λίγο πριν την συμπλήρωση του πρώτου δεκαλέπτου. Ο Φαρφάν έκανε το σουτ έξω από την περιοχή με την μπάλα να περνάει ελάχιστα άουτ.