Επέστρεψαν στις νίκες οι Λέικερς

Οι Λος Άντζελες Λέικερς σοβαρεύτηκαν και επέστρεψαν στις επιτυχίες...

1'

Οι Λος Άντζελες Λέικερς σοβαρεύτηκαν και επέστρεψαν στις επιτυχίες, μετά από δύο συνεχείς ήττες νικώντας τους Μπακς στο Μιλγουόκι με 118-107. Ο Κόμπι Μπράιαντ είχε 31 πόντους και ο Σάνον Μπράουν πέτυχε 16 από τους 21 πόντους του στην τέταρτη περίοδο για τους «λιμνανθρώπους»

Με 26 πόντους του Καρμέλο Άντονι οι Νάγκετς υποχρέωσαν τους Νικς στην έκτη διαδοχική τους ήττα με 120-118 στο Ντένβερ, ενώ ο Ρόουζ σταμάτησε στους 33 πόντους, 17 εξ αυτών στην τελευταία περίοδο, και οι Μπουλς άρχισαν με νίκη, 95-92 επί των Ρόκετς, την περιοδεία τους που περιλαμβάνει επτά εκτός έδρας ματς.

Ο Γουέσλεϊ Μάθιους κάλυψε και με το παραπάνω το κενό του τραυματία Μπράντον Ρόι στη νίκη των Μπλέιζερς με 100-99 επί των Γκρίζλις, κάνοντας ρεκόρ καριέρας με 30 πόντους. Οι Ουίζαρντς χωρίς τον λαβωμένο Τζον Γουόλ, νούμερο 1 του καλοκαιρινού ντραφτ, επιβλήθηκαν 109-94 των Ράπτορς παρά τις προσπάθειες του Λίνας Κλέιζα, ο οποίος σε 30 λεπτά είχε 15 πόντους (1/2 βολές, 7/9 δίποντα, 0/2 τρίποντα) και 5 ριμπάουντ.

Οι Χοκς νίκησαν τους Πέισερς στην Ιντιάνα με 102-92 και ο Τζος Σμιθ ξεχώρισες με 25 πόντους, 8 ριμπάουντ και 7 τάπες, ενώ, τέλος, οι Καβαλίερς επικράτησαν των Σίξερς-που αγωνίζονταν χωρίς τον τραυματία Αντρέ Ιγκουοντάλα-με 101-93.