Όλα μηδέν στο Ηράκλειο
Χωρίς νικητή ολοκληρώθηκε η συνάντηση του «Παγκρήτιου» σταδίου μεταξύ του Εργοτέλη και του Παναιτωλικού, στον αγώνα που διεξήχθη στο πλαίσιο της 9ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος της Σούπερ Λίγκας.
![Όλα μηδέν στο Ηράκλειο](https://img.bbmd.gr/img/1260/max/82/2011/11/06/c80944053cbec5d540c6dff24f17122d.jpg?t=btbUm1KejcbuHpD8WrsKFg)
Η αμυντική λειτουργία της ομάδας του Αγρινίου ήταν πολύ καλή, με αποτέλεσμα ο Παναιτωλικός να μην απειληθεί ιδιαίτερα και να προσθέσει ακόμη ένα βαθμό στην κατάταξη, απέναντι στους γηπεδούχους που μέχρι τώρα προβληματίζουν.
![ergpan1](https://img.bbmd.gr/img/900/max/82/2011/11/06/ergpan1.jpg?t=g_3IZARjCctePVq5vmQ7xw)
Το πρώτο ημίχρονο χαρακτηρίστηκε από μετριότητα, καθώς οι γηπεδούχοι διατηρούσαν μια ελαφρά αλλά ανούσια υπεροχή, ενώ στην επανάληψη ο Εργοτέλης αύξησε την πίεση προς τους φιλοξενούμενους και είχε δύο καλές στιγμές, με τον Κατσικοκέρη να σουτάρει άουτ στο 63΄ και τον Λεάλ να πλασάρει πάνω στους αμυντικούς στο 67΄, στην τελευταία αξιόλογη στιγμή ενός αγώνα που θα ξεχαστεί γρήγορα.
![ergopan2](https://img.bbmd.gr/img/900/max/82/2011/11/06/ergopan2.jpg?t=6qtOkgveouZ11DF-i7S0DQ)
Εργοτέλης - Παναιτωλικός 0-0
ΔΙΑΙΤΗΤΗΣ: Π. Ζαχαριάδης (Μακεδονίας)
ΚΙΤΡΙΝΕΣ: Μπέτο, Γιαλούσης - Άντι, Ρότσα, Μητρόπουλος
ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ (Νίκος Καραγεωργίου): Καβουσάκης, Βίσιο, Κουτσιανικούλης (60΄ Χαντί), Τζούνιορ, Σασιασβίλι, Ολίσε, Σαρρής, Γιαλούσης, Κατσικοκέρης (89΄ Καρέλης), Λεάλ, Μπέτο (86΄ Χριστοφάκης).
ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ (Μπάμπης Τεννές): Μπλάζιτς, Κουτρουμάνος, Άντι, Ντολεζάι, Εντζεγκουέλε, Μητρόπουλος (90΄ Μεζάγκ), Ρότσα (71΄ Σιόντης), Κούσας, Θεοδωρίδης (90΄+ Παλαιολόγος), Χαριστέας, Καμαρά.