Βραβεύθηκε ο πρόεδρος του Ερυθρού Σταυρού από την Πανελλήνια Ένωση Φαρμακοποιών
Για τη συνολική προσφορά και το έργο του στο χώρο της υγείας και του φαρμάκου, τιμήθηκε ο πρόεδρος του Ελληνικού Ερυθρού Σταυρού, Dr. Αντώνιος Αυγερινός, από την Πανελλήνια Ένωση Φαρμακοποιών.
![Βραβεύθηκε ο πρόεδρος του Ερυθρού Σταυρού από την Πανελλήνια Ένωση Φαρμακοποιών](https://img.bbmd.gr/img/1260/max/82/2017/01/30/ees-pef.jpg?t=cSWolBZFySfgMGns2wuyBw)
Το Διοικητικό Συμβούλιο της Ένωσης αποφάσισε ομόφωνα, να βραβευθεί στο πλαίσιο της εκδήλωσης για την κοπή της πρωτοχρονιάτικης πίτας, ο φαρμακοποιός - μέλος της, κ. Αυγερινός, πρόεδρος του ΕΕΣ, τ. Διευθυντής του Φαρμακευτικού Σώματος του Γενικού Επιτελείου Στρατού (Γ.Ε.Σ.), υποστράτηγος ε.α., τ. πρόεδρος της Πανελλήνιας Ένωσης Φαρμακοποιών.
Ειδικότερα, ο κ. Αυγερινός τιμήθηκε για τη δωδεκαετή προσφορά του ως πρόεδρος της Π.Ε.Φ., την εξαετή προεδρία στο νοσοκομείο «Γ. Γεννηματάς», την οργάνωση 6 Πανελληνίων Φαρμακευτικών Συνεδρίων, τη δημοσίευση 60 πρωτότυπων εργασιών, την εκπόνηση ομιλιών, σεμιναρίων, στρογγυλών τραπεζών διεθνώς, την επταετή διοίκηση της Α.Β.Β.Υ. 441, τη δεκαεπταετή Διεύθυνση των Φαρμακευτικών Εργαστηρίων του Ελληνικού Στρατού.