ΓΕΝ: Πρόγραμμα προληπτικής ιατρικής στα Δωδεκάνησα
Πρωτοβάθμια περίθαλψη θα προσφέρει στους κατοίκους νησιών των Δωδεκανήσων το πρόγραμμα προληπτικής ιατρικής αναβαθμισμένης δυνατότητας του Γενικού Επιτελείου Ναυτικού, από τις 3 έως τις 11 Σεπτεμβρίου.
![ΓΕΝ: Πρόγραμμα προληπτικής ιατρικής στα Δωδεκάνησα](https://img.bbmd.gr/img/1260/max/82/2014/09/02/705223e0fe07994730843b440b6a80a8.jpg?t=Z4Qx6EtQjr3yNcNmD7u5_A)
Το Πλοίο Γενικής Υποστηρίξεως (ΠΓΥ) «ΠΡΟΜΗΘΕΥΣ» θα μεταφέρει Διακλαδική Υγειονομική Ομάδα, η οποία αποτελείται από ιατρικό και νοσηλευτικό προσωπικό διαφόρων ειδικοτήτων (όπως Παθολόγο, Καρδιολόγο, Χειρούργο, Παιδίατρο, Ακτινολόγο, Ουρολόγο, Γυναικολόγο, Μικροβιολόγο και Οδοντίατρο).
Το πλοίο «ΠΡΟΜΗΘΕΥΣ» θα επισκεφθεί τα εξής νησιά:
- Την Κάσο στις 3 Σεπτεμβρίου
- Την Κάρπαθο στις 4 και 5 Σεπτεμβρίου
- Το Καστελλόριζο στις 6 Σεπτεμβρίου
- Τη Χάλκη στις 7 Σεπτεμβρίου
- Την Τήλο στις 8 Σεπτεμβρίου
- Τη Νίσυρο στις 9 Σεπτεμβρίου
- Την Αστυπάλαια στις 10 και 11 Σεπτεμβρίου.
Διαβάστε επίσης:
Τη στελέχωση του Κέντρου Υγείας Κισσάμου ζητούν οι κάτοικοι
Χωρίς παιδίατρο η Πάρος εδώ και τέσσερα χρόνια
Trending
![Αμαζόνιος: Φυλή που δεν είχε έρθει ποτέ σε επαφή με τον πολιτισμό, βγαίνει από την περιοχή της](https://img.bbmd.gr/img/500/max/90/2024/07/17/bb609bdb-Mashco-Piro.jpg?t=MMvA-DUjB7KrHc6Yxr_RVQ)