Λαϊκός τραγουδιστής διορίστηκε συνεργάτης του Ν.Βούτση
Μάλλον δεν έχει τέλος το ποτάμι διορισμών μετακλητών υπαλλήλων από τον ΣΥΡΙΖΑ . Ύστερα από το ράπερ που σήμερα κάθετε στην καρέκλα του γραμματέα της νεολαίας του κόμματος , σειρά παίρνει ένας λαϊκός τραγουδιστής. Σύμφωνα με την εφημερίδα Παραπολιτικά ο Γιώργος Ζάμπας ,από τα γαρίφαλα της πίστας και τους ήχους του μπουζουκιού, θα προσφέρει τις υπηρεσίες του στο γραφείο του προέδρου της Βουλής.
![Λαϊκός τραγουδιστής διορίστηκε συνεργάτης του Ν.Βούτση](https://img.bbmd.gr/img/1260/max/82/2016/02/13/maxresdefault.jpg?t=7UOlBX-9bANOwQrMeZY-pw)
Σε πηγαδάκια στους διαδρόμους της Βουλής κάνουν λόγο ότι πλέον θα έχουν τον δικό τους Παντελίδη να τους διασκεδάσει.
Η τοποθέτηση του νεαρού τραγουδιστή στο επιτελείο του Ν. Βουτση δεν φαινεται να είναι τυχαία καθώς η οικογένεια του έχει στενούς δεσμούς με τον ΣΥΡΙΖΑ. Ο πατέρας του κορυφαίους πολιτικός μηχανικός ήταν στο παρελθόν μέλος του Συνασπισμού και υποψήφιος της παράταξης του ΣΥΝ στο ΤΕΕ.
Ο νέος συνεργάτης του προέδρου της Βουλής το 2000 εισήχθη στο Οικονομικό Πανεπιστήμιο Αθηνών και παράλληλα ασχολήθηκε με το τραγούδι επαγγελματικά. Το 2002 εμφανίστηκε στην μπουάτ Εσπερίδες , αργότερα στην Αρχιτεκτονική , Σταυρο του Νότου σε σε πίστες και club σε Αθήνα και Επαρχία