Ο Βόλος εορτάζει τον Πολιούχο του Άγιο Νικόλαο
Την μνήμη του Πολιούχου του Αγίου Νικολάου, Επισκόπου Μύρων της Λυκίας, του Θαυματουργού, του προστάτου των ναυτικών και Αγίου των θαλασσών, εορτάζει ο Βόλος την Τετάρτη 6/12.
![Ο Βόλος εορτάζει τον Πολιούχο του Άγιο Νικόλαο](https://img.bbmd.gr/img/1260/max/82/2023/12/05/agios-nikolaos-696x377.jpg?t=lJ7HsdvoGxlHcjD6_ZAPNQ)
Επίκεντρο του εορτασμού για τον Άγιο Νικόλαο θα είναι ο περικαλλής Μητροπολιτικός Ναός της Πόλης, όπου την παραμονή της εορτής, στις 6.30 μ.μ., θα τελεστεί ο Μέγας Πανηγυρικός Εσπερινός, χοροστατούντος του Σεβ. Μητροπολίτου Ίμβρου & Τενέδου κ. Κυρίλλου , ο οποίος θα κηρύξει τον Θείο Λόγο. Τον κ. Κύριλλο θα πλαισιώσουν ο Θεοφιλέστατος Επίσκοπος Αμορίου κ. Νικηφόρος, Ηγούμενος της Ιεράς Πατριαρχικής και Σταυροπηγιακής Μονής Βλατάδων Θεσσαλονίκης και ο Σεβ. Μητροπολίτης Δημητριάδος κ. Ιγνάτιος.
Διαβάστε περισσότερα στο iellada.gr
Trending
Ροή Ειδήσεων
Δημοφιλή
05:18
∙
ΔΙΠΛΩΜΑΤΙΚΟ ΔΙΑΒΑΤΗΡΙΟ
Η αποτίμηση της επίσκεψης Μητσοτάκη στη Λευκωσία - Η επόμενη μέρα για το Κυπριακό μετά τις δηλώσεις Ερντογάν
05:18
∙
ΔΙΠΛΩΜΑΤΙΚΟ ΔΙΑΒΑΤΗΡΙΟ