Κρήτη: Ξύρισε το μούσι του μετά από 50 χρόνια για τα παιδάκια με καρκίνο!
Μια συμβολική κίνηση με μεγάλη κοινωνική αξία. Πρόκειται για την απόφαση που έλαβε ο 71χρονος Χρήστος, Chris Moorey, Βρετανός στην καταγωγή, αλλά εγκατεστημένος εδώ και δεκαετίες στην Ελούντα, να οργανώσει μια καμπάνια δωρεών για να συγκεντρώσει χρήματα για την Ογκολογική Κλινική Παίδων του ΠΑΓΝΗ.
![Κρήτη: Ξύρισε το μούσι του μετά από 50 χρόνια για τα παιδάκια με καρκίνο!](https://img.bbmd.gr/img/1260/max/82/2019/08/20/13072638_1020765884697397_7595666937012310686_o-770x375.jpg?t=MU4L8XHsqJEJ-GF_h2kkkQ)
Με τον τρόπο αυτό δείχνει με τον πιο σαφή και κατηγορηματικό τρόπο πως η αγάπη για τα παιδιά, για τον συνάνθρωπο και τη ζωή μπορεί να είναι πιο δυνατή από κάθε συνήθεια που έχουμε ως άνθρωποι ή κάθε αγαθό.
Διαβάστε περισσότερα στο daynight.gr
Trending
Ροή Ειδήσεων
Δημοφιλή