Διαμαρτυρία μαθητών της Αγ. Τριάδας
Σε πορεία και συμβολικό αποκλεισμό της οδού Θεσσαλονίκη – Νέας Μηχανιώνας προχώρησαν σήμερα οι μαθητές και οι γονείς του Δημοτικού Σχολείου της Αγίας Τριάδας, εις ένδειξη διαμαρτυρίας για τη λειτουργία κεραιών κινητής τηλεφωνίας, δίπλα στο σχολικό συγκρότημα.
![Διαμαρτυρία μαθητών της Αγ. Τριάδας](https://img.bbmd.gr/img/1260/max/82/2012/04/05/a0c394dcd96ec037d285f12c0f066ffc.jpg?t=bQ5E1eToB4OxxjERs45Y1w)
Σύμφωνα με τους διαμαρτυρόμενους, οι κεραίες τοποθετήθηκαν σε ταράτσα γειτονικού ξενοδοχείου και λειτουργούν «παράνομα», καθώς πριν περίπου ένα μήνα η αποκεντρωμένη διοίκηση Μακεδονίας - Θράκης αποφάσισε την απομάκρυνσή τους, χωρίς, ωστόσο, ο δήμος Θερμαϊκού να εκτελέσει την απόφαση.
Στη διαμαρτυρία συμμετείχαν και κάτοικοι της περιοχής.
Trending
Ροή Ειδήσεων
Δημοφιλή