Αντιπεριφερειάρχης Καρδίτσας: «Με κάλεσε ο δήμαρχος και μου είπε ότι πρέπει να σπάσουμε το ανάχωμα»
Αντιπεριφερειάρχης Καρδίτσας: Νέα τροπή στην υπόθεση με το ανάχωμα στον ποταμό Καλέντζη, το οποίο έσπασε μπουλντόζα
![Αντιπεριφερειάρχης Καρδίτσας: «Με κάλεσε ο δήμαρχος και μου είπε ότι πρέπει να σπάσουμε το ανάχωμα»](https://img.bbmd.gr/img/1260/max/82/2023/09/14/karditsa.jpg?t=_XGVU_QluXHFgJRiST3CCA)
Μετά τον σάλο που ξέσπασε από την είδηση πως χωματουργός άνοιξε ανάχωμα στον ποταμό Καλέντζη με αποτέλεσμα να πλημμυρίσει το χωριό Παλαμάς, ο Αντιπεριφερειάρχης Καρδίτσας, Κώστας Νούσιος πήρε θέση για το απίστευτο περιστατικό.
Μιλώντας στον ALPHA, ο κύριος Νούσιος τόνισε πως τελικά όντως δόθηκε εντολή για να ανοιχτεί δίοδος στο ανάχωμα, ωστόσο κατόπιν εντολής του Δημάρχου Παλαμά, παρά το γεγονός πως αρχικά ο ίδιος είχε διαψεύσει κάτι τέτοιο!
Δήμαρχος Παλαμά: Δεν έχω το παραμικρό μερίδιο ευθύνης
«Δεν ζήτησα εγώ να σπάσει το φράγμα», είπε κατηγορηματικά, μιλώντας στο OPEN, ο δήμαρχος Παλαμά Γιώργος Σακελλαρίου.
Την απάντησή του στα πυρά που δέχθηκε από την περιφέρεια Θεσσαλίας ότι ήταν εκείνος που έδωσε εντολή να κοπεί το ανάχωμα του ποταμού Καλέντζη έδωσε ο δήμαρχος Παλαμά, Γιώργος Σακελλαρίου.
«Για όλα φταίνε οι δήμαρχοι... Δυστυχώς, για τον τόπο μου η επιλογή του περιφερειάρχη ήταν τόσο ατυχής. Επέλεξαν έναν άνθρωπο εντελώς ανεπαρκή και άσχετο», λέει χαρακτηριστικά ο κ. Σακελλαρίου.
Μάλιστα, στο ερώτημα αν αναφέρεται στον Κώστα Αγοραστό, απαντά: «Ναι»... Και ξεκαθαρίζει: «Δεν έχω το παραμικρό μερίδιο ευθύνης».
Trending
![Αμαζόνιος: Φυλή που δεν είχε έρθει ποτέ σε επαφή με τον πολιτισμό, βγαίνει από την περιοχή της](https://img.bbmd.gr/img/500/max/90/2024/07/17/bb609bdb-Mashco-Piro.jpg?t=MMvA-DUjB7KrHc6Yxr_RVQ)
![Καύσωνας: Αυτό είναι το κόλπο για να μετατρέψεις τον ανεμιστήρα σε κλιματιστικό με ένα μπουκάλι](https://img.bbmd.gr/img/500/max/90/2024/07/17/anemistiras.jpg?t=yNuw7z0Tebje-ToscbPzXQ)