Ελληνικός Ερυθρός Σταυρός και ΠΑΕ Ατρόμητος διοργανώνουν μεγάλη εθελοντική αιμοδοσία στο Περιστέρι
Ο Ελληνικός Ερυθρός Σταυρός και η ΠΑΕ Ατρόμητος απευθύνουν από κοινού κάλεσμα στον κόσμο προκειμένου να προσέλθει στη μεγάλη αιμοδοσία ώστε να συγκεντρωθεί ικανή ποσότητα αίματος για τους συνανθρώπους μας που το έχουν ανάγκη
![Ελληνικός Ερυθρός Σταυρός και ΠΑΕ Ατρόμητος διοργανώνουν μεγάλη εθελοντική αιμοδοσία στο Περιστέρι](https://img.bbmd.gr/img/1260/max/82/2024/02/16/Screenshot_20240208_111522_Gallery.jpg?t=gOwIo7j_hUhw2Mu6UhYb9w)
Μεγάλη εθελοντική αιμοδοσία συνδιοργανώνουν ο Ελληνικός Ερυθρός Σταυρός και η ΠΑΕ Ατρόμητος, σε συνεργασία με το Δ.ΙΕΚ Περιστερίου και τους οργανωμένους φιλάθλους του Ατρομήτου «Fentagin», την Κυριακή 18 Φεβρουαρίου 2024 στο Δημοτικό Στάδιο Περιστερίου (Θύρα 5, οδός Γιαννιτσών) και ώρες 9:30 – 13:30, στοχεύοντας στην ενίσχυση των συμπολιτών μας που χρειάζονται άμεσα τη βοήθειά μας.
![](https://img.bbmd.gr/img/900/max/82/2024/02/16/Aimodosia-Atromitos-2024-1.jpg?t=YPLLxYD3i9T73Ec17WVW-g)
Σε μια ιδιαίτερη περίοδο, που η ανάγκη για να στρέψουμε την προσοχή μας στον συνάνθρωπό μας είναι ακόμα πιο επιτακτική, ο Ελληνικός Ερυθρός Σταυρός και η ΠΑΕ Ατρόμητος απευθύνουν από κοινού κάλεσμα στον κόσμο προκειμένου να προσέλθει στη μεγάλη αιμοδοσία ώστε να συγκεντρωθεί ικανή ποσότητα αίματος για τους συνανθρώπους μας που το έχουν ανάγκη.
![](https://img.bbmd.gr/img/900/max/82/2024/02/16/1718123615635-499119361-Screenshot_20240208_111522_Gallery.jpg?t=BKiW6Ubj5uf6-HICKT1x1Q)
Σημειώνεται ότι, στο πλαίσιο προώθησης της μεγάλης αιμοδοσίας, η ΠΑΕ Ατρόμητος και ο Ελληνικός Ερυθρός Σταυρός δημιούργησαν βίντεο στο οποίο πρωταγωνιστούν κορυφαίοι ποδοσφαιριστές της ομάδας (Κυριάκος Κιβρακίδης, Γιώργος Τζαβέλλας, Παναγιώτης Τσιντώτας, Νίκος Βέργος) με τίτλο: “Δώσε ζωή είναι στο αίμα σου!”.
Trending
![Δυστύχημα στα Τέμπη: «Βόμβα» Πλακιά - «Τα οστά που βρέθηκαν στο Κουλούρι ανήκαν στα παιδιά μου»](https://img.bbmd.gr/img/500/max/90/2024/07/20/trena-sigkrousi-tempi.jpg?t=fw-_fcsC4-zfsaRYtVWrVQ)