Μαθητές ύψωσαν γροθιές στο Ηράκλειο Κρήτης
Οι νέοι αντιδρούν για την κατάντια της χώρας μας...
![Μαθητές ύψωσαν γροθιές στο Ηράκλειο Κρήτης](https://img.bbmd.gr/img/1260/max/82/2012/10/28/b360a248394e6f0b72a509e3415f58e6.jpg?t=Lr4a9p6V9nT59Mf6wZuKcg)
Ένα πλακάτ που κράτησε πολίτης απέναντι από την εξέδρα των επισήμων , στο οποίο ανέγραφε «Θέλουμε πίσω την αξιοπρέπειά μας», και τους μαθητές του Λυκείου Ν. Αλικαρνασσού να υψώνουν τη γροθιά τους , την ώρα που περνούσαν μπροστά από τους επίσημους, συνέθεσαν το σκηνικό της παρέλασης στο Ηράκλειο.
Σύμφωνα με το cretalive, στην εξέδρα των επισήμων βρέθηκαν μόνο ο Δήμαρχος Ηρακλείου, Γιάννης Κουράκης, αντιδήμαρχοι και εκπρόσωποι των στρατιωτικών και αστυνομικών αρχών, ενώ κανένας από τους μαθητές που παρέλασαν δεν γύρισε το κεφάλι στην πλευρά της εξέδρας.
O κόσμος ήταν πολύ λιγότερος από άλλες χρονιές.
Trending
Ροή Ειδήσεων
Δημοφιλή