ΗΤιμία Κάρα Αγ. Παντελεήμονος μέχρι 8 Νοεμβρίου στη Ν. Ιωνία
Ο Σεβασμιότατος κ. Δωρόθεος Β΄ πήγε την 1η Νοεμβρίου στον Ιερό Ναό Αγίου Σπυρίδωνος Νέας Ιωνίας κατά την τελετή υποδοχής της Τιμίας Κάρας του Αγίου Παντελεήμονος η οποία μεταφέρθηκε στον ως άνω Ιερό Ναό από την Ιερά Μονή Παναχράντου Άνδρου, συνοδευόμενη από τον Σεβασμιότατο και Πατέρες της Ιεράς Μονής.
![ΗΤιμία Κάρα Αγ. Παντελεήμονος μέχρι 8 Νοεμβρίου στη Ν. Ιωνία](https://img.bbmd.gr/img/1260/max/82/2013/11/03/40fb11e003a099274ac8ac80cae4cd09.jpg?t=3-2s7-nXIyhNSEWHPbASUQ)
H μεταφορά έγινε με άδεια Ιεράς Συνόδου και κατόπιν σχετικού αιτήματος του Μητροπολίτου Νέας Ιωνίας και Φιλαδελφείας κ. Κωνσταντίνου, προς ενίσχυση, ευλογία και αγιασμό των πιστών.
Η Τιμία Κάρα θα παραμείνει στον ως άνω Ιερό Ναό, μέχρι 8 Νοεμβρίου το πρωί.
Trending
Ροή Ειδήσεων
Δημοφιλή