Κλειστά τα σχολεία στη Φλώρινα
Κλειστές είναι σήμερα, λόγω των δυσμενών καιρικών συνθηκών, τα σχολεία της πρωτοβάθμιας και της δευτεροβάθμιας εκπαίδευσης, στο δήμο Φλώρινας, με απόφαση του δημάρχου.
![Κλειστά τα σχολεία στη Φλώρινα](https://img.bbmd.gr/img/1260/max/82/2014/01/29/f11adde00602cf9d78294bc9540faafc.jpg?t=h83Tsxv6untgu_tIhHl-Ww)
Ωστόσο, οι παιδικοί σταθμοί θα λειτουργήσουν κανονικά.
Κλειστές είναι, επίσης και οι σχολικές μονάδες στο δήμο Πρεσπών του νομού Φλώρινας, εξαιτίας του παγετού.
Παράλληλα, στο δήμο Αμυνταίου – με απόφαση του εκεί δημάρχου – τα σχολεία πρωτοβάθμιας και δευτεροβάθμιας εκπαίδευσης, εκτός των παιδικών σταθμών, ξεκίνησαν τα μαθήματα στις 9 το πρωί, λόγω των καιρικών συνθηκών που επικρατούν στην περιοχή.
Trending
![Το φυσάνε και δεν κρυώνει στην Τουρκία με τις γαλανόλευκες εμφανίσεις της Ολυμπιακής ομάδας τους](https://img.bbmd.gr/img/500/max/90/2024/07/27/28ba736d-tourkoi-galanoleyka1.jpg?t=hQiJUmV7ISOSG6rOTwX1wA)
Ροή Ειδήσεων
Δημοφιλή