Στα χέρια της Αστυνομίας δραπέτης αλβανικών φυλακών
Δραπέτη αλβανικών φυλακών, ο οποίος είχε κριθεί ένοχος για ανθρωποκτονία, συνέλαβαν αστυνομικοί της Ασφάλειας Πατρών στην περιοχή του Αγίου Ιωάννη Πράστικα.
![Στα χέρια της Αστυνομίας δραπέτης αλβανικών φυλακών](https://img.bbmd.gr/img/1260/max/82/2014/04/05/bfa57d238e690c7629e0dbc45c341b36.jpg?t=FrdB92wx3FJLMwHHf2-R6g)
Ο 52χρονος δραπέτης εντοπίστηκε χάρη σε πληροφορίες που διέθετε η ΕΛΑΣ και συνελήφθη στο σπίτι του, μαζί με μία 48χρονη γυναίκα.
Έπειτα από έλεγχο, διαπιστώθηκε ότι ο 52χρονος είχε στην κατοχή του πλαστό διαβατήριο.
Ακολούθησε επικοινωνία με την Interpol και τις αλβανικές Αρχές, κατά την οποία διαπιστώθηκε ότι ο 52χρονος είχε δραπετεύσει το 1997 από φυλακές της γειτονικής χώρας, όπου εξέτιε από το 1994 ποινή φυλάκισης 20 χρόνων, για τον φόνο συγγενικού του προσώπου.
Διαβάστε επίσης: Ξεκίνησε η προανακριτική εξέταση για το θάνατο του Ιλί Καρέλι
Trending
Ροή Ειδήσεων
Δημοφιλή