Ρόδος: «Πάγωσαν» με το θρίλερ που εκτυλίχθηκε μπροστά τους (pics)
Πανικός επικράτησε την Πέμπτη (21/04/2016) στη Ρόδο.
![Ρόδος: «Πάγωσαν» με το θρίλερ που εκτυλίχθηκε μπροστά τους (pics)](https://img.bbmd.gr/img/1260/max/82/2016/04/22/rodos.jpg?t=790KBm_uVf1fJZK3dKkWpw)
Ήταν απόγευμα όταν ένας κάτοικος του νησιού σκαρφάλωσε στα τείχη της Παλιάς Πόλης κοντά στην Πλατεία Σύμης και απειλούσε ότι θα βάλει τέλος στη ζωή του.
Σύμφωνα με τη rodiaki.gr, ο πρωταγωνιστής της υπόθεσης, που είναι ιδιοκτήτης καντίνας στην περιοχή, ζητούσε να δει επίμονα τον δήμαρχο για να του δοθεί η άδεια έτσι ώστε να λειτουργήσει και φέτος η επιχείρησή του. Στο σημείο έσπευσαν ισχυρές δυνάμεις της αστυνομίας, το ΕΚΑΒ και η Πυροσβεστική Υπηρεσία, καθώς επίσης και ο αρμόδιος αντιδήμαρχος κ. Γιώργος Κακούλης, ο Πρόεδρος της δημοτικής Ενότητας Ρόδου κ. Μιλτιάδης Παγκάς και άλλοι δημοτικοί σύμβουλοι.
Τελικά έπειτα από διαπραγμάτευση την οποία χειρίστηκε ο ίδιος ο κ. Κακούλης, ο ιδιοκτήτης της καντίνας πείστηκε να κατέβει και να μεταβεί στο δημαρχείο για να συζητηθεί το θέμα του.
![Ρόδος: «Πάγωσαν» με το θρίλερ που εκτυλίχθηκε μπροστά τους (pics)](https://img.bbmd.gr/img/820/820/90/2016/04/22/rodiaki.jpg?t=9gWXRBO26rniz1W9YuRmkw)
![Ρόδος: «Πάγωσαν» με το θρίλερ που εκτυλίχθηκε μπροστά τους (pics)](https://img.bbmd.gr/img/820/820/90/2016/04/22/rodiaki2.jpg?t=OJzgpU_nIfHR2niFKBUlIA)
![Ρόδος: «Πάγωσαν» με το θρίλερ που εκτυλίχθηκε μπροστά τους (pics)](https://img.bbmd.gr/img/820/820/90/2016/04/22/rodiaki3.jpg?t=Dm3YEAKWLMA3FdGpy6VTGg)