Θεσσαλονίκη: Ανάληψη ευθύνης για τοποθέτηση εμπρηστικών μηχανισμών
Την ευθύνη για τέσσερις εμπρηστικές επιθέσεις στην Θεσσαλονίκη αναλαμβάνουν δύο οργανώσεις με ανακοινώσεις τους που αναρτήθηκαν σε ιστοσελίδα του αντιεξουσιαστικού χώρου.
![Θεσσαλονίκη: Ανάληψη ευθύνης για τοποθέτηση εμπρηστικών μηχανισμών](https://img.bbmd.gr/img/1260/max/82/2017/03/10/dias.jpg?t=vOWQHHIoAmQosZdvIzp2fw)
Συγκεκριμένα, η Σύμπραξη Επαναστατικών Πυρήνων, αναλαμβάνει την ευθύνη για την τοποθέτηση εμπρηστικών μηχανισμών σε υποκαταστήματα της ΕΥΑΘ στις περιοχές Ντεπώ και Ιπποκράτειο, στον αύλειο χώρο του Τεχνικού Επιμελητηρίου Ελλάδας - Τμήμα Κεντρικής Μακεδονίας και στο τμήμα Αρχιτεκτονικού Σχεδιασμού του δήμου Θεσσαλονίκης.
Ο Σχηματισμός Αναρχικής Επίθεσης αναλαμβάνει την ευθύνη για την τοποθέτηση εμπρηστικού μηχανισμού, στο πάρκινγκ του ΟΤΕ, στην οδό Κ. Καραμανλή.
Σχετικές ειδήσεις
Trending
Ροή Ειδήσεων
Δημοφιλή