Θεσσαλονίκη: Χωρίς αντίστροφη μέτρηση και εκδηλώσεις η Πρωτοχρονιά - Τι λέει η τοπική αυτοδιοίκηση
Φέτος η Θεσσαλονίκη δεν θα υποδεχθεί με εκδηλώσεις το 2024
![Θεσσαλονίκη: Χωρίς αντίστροφη μέτρηση και εκδηλώσεις η Πρωτοχρονιά - Τι λέει η τοπική αυτοδιοίκηση](https://img.bbmd.gr/img/1260/max/82/2023/12/31/THESSALONIKI-PROTOXRONIA.jpg?t=qO61ofA0ECz_1ljlie8aOA)
Και ενώ όλος ο κόσμος και η Ελλάδα σε λίγες ώρες θα υποδεχθούν το 2024, στη Θεσσαλονίκη φέτος δεν θα υπάρξει κάποια εκδήλωση ή αντίστροφη μέτρηση για τον ερχομό της νέας χρονιάς.
Όπως αναφέρθηκε στο κεντρικό δελτίο του Open καμία μουσική εκδήλωση δεν θα πραγματοποιηθεί στην κεντρική πλατεία της Θεσσαλονίκης παρά μόνο πυροτεχνήματα.
Η νέα διοίκηση όταν ρωτήθηκε για ποιον λόγο δεν θα γίνει φέτος καμία εκδήλωση απάντησε ότι δεν είχε ακόμα αρμοδιότητα για να οργανώσει κάτι και παρέπεμψε στην προηγούμενη διοίκηση.
Ο κ. Ζερβάς με τη σειρά του απάντησε ότι αυτό που θα γίνει είναι ένα σόου έξι λεπτών μετά τα μεσάνυχτα.
Trending
Ροή Ειδήσεων
Δημοφιλή