Δήμος Περιστερίου: Χώρος φιλοξενίας αστέγων
Η Αντιδήμαρχος Πολιτικής Προστασίας του Δήμου Περιστερίου, Μαίρη Τσιώτα, ενημερώνει ότι ως χώρος προσωρινής φιλοξενίας αστέγων ατόμων, περιοχής ευθύνης του Δήμου Περιστερίου, ορίζεται το κτίριο Κ.Υ.Β.Ε. (Εθνάρχου Μακαρίου 1 και Κηφισού).
![Δήμος Περιστερίου: Χώρος φιλοξενίας αστέγων](https://img.bbmd.gr/img/1260/max/82/2016/12/16/astegoi.jpg?t=LHlahc9sshz7gh99Ndl6dQ)
Ο χώρος είναι πλήρως συμμορφούμενος με τις οδηγίες της Γενικής Γραμματείας Πολιτικής Προστασίας, δηλαδή θερμαινόμενος και προσβάσιμος επί 24ώρου βάσεως, κατά τις ημέρες που η θερμοκρασία είναι κάτω των +4 βαθμών Κελσίου.
Το τηλέφωνο επικοινωνίας με το Κ.Υ.Β.Ε. είναι 2105783288.
Πληροφορίες: κ. Θωμάς Ρουμπάκος, Υπεύθυνος Πολιτικής Προστασίας Δήμου Περιστερίου (κιν. 6947-966451).
Σχετικές ειδήσεις
Trending
![«Κόλαση» φωτιάς στο Σοφικό Κορινθίας: Στο νοσοκομείο τρεις πυροσβέστες - Προς Επίδαυρο το μέτωπο](https://img.bbmd.gr/img/500/max/90/2024/07/11/a4ec4c79-6271451.jpg?t=MbrSu0ImxhPACyzGcRen8A)
Ροή Ειδήσεων
Δημοφιλή