Ζητάμε τη βοήθεια της Μεγαλόχαρης είπε ο Υπ.Εξ. από την Τήνο
«Μεγάλη ημέρα για την Ορθοδοξία και τον Ελληνισμό η σημερινή», δήλωσε ο Υπουργός εξωτερικών Δημήτρης Αβραμόπουλος από την Τήνο, όπου εκπροσωπεί την κυβέρνηση για τοις εορτασμούς της Παναγίας στο νησί.
![Ζητάμε τη βοήθεια της Μεγαλόχαρης είπε ο Υπ.Εξ. από την Τήνο](https://img.bbmd.gr/img/1260/max/82/2012/08/15/f147fe02a90b8259cc76bcf8a65940fe.jpg?t=j1X7iUT8x2phHGRDPKhJzQ)
«Είμαστε εδώ ως προσκυνητές πάνω από όλα, αλλά και για να ζητήσουμε την βοήθεια της Μεγαλόχαρης σε αυτές τις δύσκολες στιγμές που περνάει ο τόπος μας», πρόσθεσε ο Υπουργός. «Ο λαός μας έχει κρατηθεί όρθιος ακόμα και σε πιο δύσκολες καταστάσεις που κλήθηκε να αντιμετωπίσει στο παρελθόν, χάρη στις αξίες και τις παραδόσεις του. Υπέρτατη αξία η εθνική ενότητα και η εθνική συνεννόηση. Αυτή την ώρα, όλοι μαζί, ορθώνοντας εθνικό μέτωπο, μπορούμε να βγάλουμε και πάλι την Ελλάδα μπροστά», ολοκλήρωσε ο κ. Αβραμόπουλος.
Διαβάστε επίσης:
Στην Παναγία τη Μυρτιδιώτισσα προσκύνησε ο Α. Σαμαράς
Κ. Παπούλιας: Θα έρθουν καλύτερες μέρες για τον ελληνικό λαό
Trending
![Καιρός - Κολυδάς: Πότε θα υποχωρήσουν οι υψηλές θερμοκρασίες - Τι είναι το...μπλε που πλησιάζει](https://img.bbmd.gr/img/500/max/90/2024/07/17/9c0056d9-kalokairi.jpg?t=8Ge8gQVRcMYATfitBGWtRg)