Κασσής: Ας πάει η Τζάκρη στην ευχή της Παναγίας
Την ικανοποίησή του για τις αλλαγές στο φόρο ακινήτων εξέφρασε ο βουλευτής του ΠΑΣΟΚ κ. Μ. Κασσής ο οποίος την προηγούμενη εβδομάδα τόνιζε πως δεν πρόκειται να τον ψηφίσει.
![Κασσής: Ας πάει η Τζάκρη στην ευχή της Παναγίας](https://img.bbmd.gr/img/1260/max/82/2013/11/18/631aa54d72c0580ad0760acb390db2f2.jpg?t=yuthIUpjOznJ1xz6jhsNgA)
«Στο συγκεκριμένο νόμο έχουν γίνει αρκετές αλλαγές. Θα δούμε τις αλλαγές και θα τοποθετηθούμε. Αλλά, επαναλαμβάνω ότι έχουν γίνει σημαντικές αλλαγές», είπε μιλώντας στον ΑΝΤ1 σημειώνοντας πάντως ότι η μείωση της φορολογίας, που προβλέπεται , «είναι συνδυασμένη με τις ανάγκες της κυβέρνησης».
Για τη διαγραφή της βουλευτού Πέλλας, Θεοδώρας Τζάκρη, από την κοινοβουλευτική ομάδα του ΠΑΣΟΚ μετά την υπερψήφιση της πρότασης δυσπιστίας του ΣΥΡΙΖΑ, ο Μιχάλης Κασσής, δήλωσε: «Ας πάει η Τζάκρη στην ευχή της Παναγίας» και ζήτησε να μη συγκρίνεται η δική του διαφωνία της προηγούμενης εβδομάδας με τη δική της στάση.