Ο Μανιτάκης κατά του Σταυρού για τις ευρωεκλογές
Θυμάστε τον πρώην Υπουργό Διοικητικής Μεταρρύθμισης Αντώνη Μανιτάκη;
![Ο Μανιτάκης κατά του Σταυρού για τις ευρωεκλογές](https://img.bbmd.gr/img/1260/max/82/2014/02/12/4649f00163ff22441c11fca16201b233.jpg?t=dCeI5fKFc-NqSONPG3i28w)
Ο εκλεκτός τότε της ΔΗΜΑΡ για το κυβερνητικό σχήμα, που αντικαταστάθηκε από τον Κυριάκο Μητσοτάκη διότι δεν προχωρούσαν τα θέματα που έθετε ως προαπαιτούμενα η τρόικα, χτύπησε χθες μέσω twitter. Πήρε θέση για το προτεινόμενο σχέδιο εκλογής υποψηφίων με σταυρό στις ευρωεκλογές, δηλώνοντας την αντίθεση του. Πιο συγκεκριμένα, έγραψε: "Ευρωσταυρός στο πολιτικό σύστημα: τι έχεις Γιάνν΄ μ΄; τ'είχα πάντα, δεν μπορώ να απαλλαγώ από τον κακό, εξαρτημένο, από τα Μέσα, εαυτό μου", ενώ σήμερα υπερθεμάτισε συνεχίζοντας στο ίδιο μοτίβο"Η ευρωσταυροδοσία του παλαιοκομματικού συστήματος :πάλι στην ίδια χαρά, της αγοραίας ψηφοθηρικής συναλλαγής, χαμένο, ξαναπηγαίνει". Είναι και αυτή η Κεντροαριστερά που βραχυκυκλώνει στα αυτονόητα...