Β. Έξαρχος: «Κάθε πράγμα στον καιρό του»
Εν ευθέτω χρόνω παραπέμπει ο γραμματέας της ΚΟ του ΠΑΣΟΚ, Βασίλης Έξαρχος, τις εσωτερικές διαδικασίες στο ΠΑΣΟΚ, που θα πρέπει να προωθηθούν συντεταγμένα.
![Β. Έξαρχος: «Κάθε πράγμα στον καιρό του»](https://img.bbmd.gr/img/1260/max/82/2011/11/15/a8c5f933222d54f98acd9c0bf1772c6f.jpg?t=I7YL2axXCV7pDGa9orB4DA)
«Κάθε πράγμα στον καιρό του. Όλοι μας πρέπει να φανούμε αντάξιοι της κρισιμότητας των στιγμών που περνάει η χώρα και με ενότητα, με σύνεση, με σοβαρότητα, θα αντιμετωπίσουμε και τα όποια εσωτερικά θέματα υπάρχουν», δήλωσε ο κ. Έξαρχος, σε συνέντευξή του στο «Ράδιο 9».
Σύμφωνα με τον κ. Έξαρχο, θα πρέπει να γίνει πολιτική συζήτηση για να συζητηθεί ο ρόλος των προσώπων, αλλά αυτή τη στιγμή προέχει η μεγάλη μάχη που δίνει η χώρα.
«Ούτως ή άλλως, το Συνέδριο έχει προαναγγελθεί για την άνοιξη» ανέφερε ο κ. Έξαρχος, υποστηρίζοντας ότι οι εσωτερικές διαδικασίες δεν μπορεί να γίνουν υπό πίεση.
Ερωτηθείς για το εάν ο κ. Παπανδρέου θα ηγηθεί του ΠΑΣΟΚ στις επόμενες εκλογές, ο κ. Έξαρχος απάντησε: «Θα τα λύσουμε και αυτά, δεν βιαζόμαστε. Και είμαι βέβαιος ότι θα πάρει τις πρωτοβουλίες ο ίδιος ο πρόεδρος».