Euroleague, Μπαρτσελόνα - Ολυμπιακός: Στην 12άδα για το Game 2 o Πετρούσεφ
Euroleague: Το «παρών» στη δεύτερη αναμέτρηση με την Μπαρτσελόνα θα δώσει ο Φιλίπ Πετρούσεφ για τον Ολυμπιακό.
![Euroleague, Μπαρτσελόνα - Ολυμπιακός: Στην 12άδα για το Game 2 o Πετρούσεφ](https://img.bbmd.gr/img/1260/max/82/2024/04/26/Petrousev.jpg?t=XHae2CqBFSW-Kfe-zhykNQ)
Ο Ολυμπιακός αντιμετωπίζει τους Καταλανούς στο «Παλάου Μπλαουγκράνα» το βράδυ της Παρασκευής (26/04) στις 22:00 στο δεύτερο ματς της σειράς των play offs της Euroleague. Οι «ερυθρόλευκοι» προηγούνται 1-0 μετά τη νίκη τους, το βράδυ της Τετάρτης (24/04) στην Καταλωνία και στόχος τους είναι το δεύτερο break.
Ο Γιώργος Μπαρτζώκας ετοιμάζει τα πλάνα του χωρίς να μπορεί να υπολογίζει στον Κώστα Παπανικολάου, εν αντιθέσει με τον Φιλίπ Πετρούσεφ, ο οποίος δήλωσε «παρών». Συγκεκριμένα, ο Σέρβος ξεπέρασε τις ενοχλήσεις που είχε νιώσει στο πόδι του και είναι στην 12άδα των Πειραιωτών.
Ο διεθνής άσος είχε «προσγειωθεί» άτσαλα στο παρκέ, κατά τη διάρκεια του Game 1, το βράδυ της Τετάρτης (24/04) και ήταν αμφίβολος. Όμως, θα είναι στη διάθεση του Γιώργου Μπαρτζώκα, ο οποίος θα αποφασίσει για τον χρόνο συμμετοχής που θα του δώσει.
Στην πρώτη αναμέτρηση, ο πάουερ φόργουορντ του Ολυμπιακού είχε καταφέρει να σημειώσει 12 πόντους σε 15 λεπτά συμμετοχής, με 4/4 δίποντα και 4/5 βολές, ενώ ακόμα είχε «κατεβάσει» και 5 ριμπάουντ.
Σχετικές ειδήσεις
Trending
![Καύσωνας: Αυτό είναι το κόλπο για να μετατρέψεις τον ανεμιστήρα σε κλιματιστικό με ένα μπουκάλι](https://img.bbmd.gr/img/500/max/90/2024/07/17/anemistiras.jpg?t=yNuw7z0Tebje-ToscbPzXQ)