Γιάννης Αντετοκούνμπο: Κακή εμφάνιση των Μπακς και ήττα στο Μπρούκλιν – Όλα τα αποτελέσματα στο NBA

Γιάννης Αντετοκούνμπο: Οι Μπακς δεν είχαν καλή εικόνα κι ηττήθηκαν 102-115 από τους Νετς στο Μπρούκλιν, μια ημέρα πριν συναντηθούν με τους Πρωταθλητές Σέλτικς – Όλα τα αποτελέσματα των αγώνων της Δευτέρας (28/10) στο NBA.

Γιάννης Αντετοκούνμπο Giannis Antetokounmpo
AP Photo/Noah K. Murray
2'

Το Μιλγουόκι γνώρισε τη δεύτερη ήττα του σε τρεις αγώνες κι η επόμενη υποχρέωση του είναι στη Βοστόνη κόντρα στους Πρωταθλητές του NBA.

Ο Γιάννης Αντετοκούνμπο πήρε μόλις 11 σουτ και σκόραρε 22 πόντους με 7/11 δίποντα και 8/11 βολές, πρόσθεσε 12 ριμπάουντ, 7 ασίστ, ένα κλέψιμο, μια τάπα, ενώ είχε 4 λάθη και 3 φάουλ σε 33’19’’.

Από εκεί και πέρα, ο Λίλαρντ (1/7 τρίποντα) ήταν άστοχος από την περιφέρεια κι ο Πρινς είχε μόλις 3 πόντους σε 34 λεπτά, ενώ με εξαίρεση τον Πόρτις (16π., 10ριμπ.) ο πάγκος προσέφερε σχεδόν τίποτα.

Οι Μπακς περιμένουν με αγωνία την επιστροφή του Κρις Μίντλετον, ώστε να βρουν ισορροπία στην επίθεση. Για τους νικητές, ξεχώρισαν οι Καμ Τόμας (32π. με 10/21 σουτ, 10/11 βολές) και Ντένις Σρούντερ (29π. με 8/15 σουτ, 8/8 βολές).

ΤΑ ΔΩΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 27-25, 48-45, 83-78, 115-102.
ΜΠΡΟΥΚΛΙΝ ΝΕΤΣ (Ζόρντι Φερνάντεθ): Σίμονς 2 (6ριμπ., 6ασ.), Καμ Τζόνσον 13 (3τρ., 6ριμπ.), Φίνι-Σμιθ 3 (1), Τόμας 32 (2τρ., 5ριμπ.), Σρούντερ 29 (5τρ., 6ασ.), Ουίλσον 2, Κλάουνι 13 (3), Ουίλιαμς 7 (1), Κλάξτον 10 (11ριμπ.), Κίον Τζόνσον, Γουάιτχεντ, Μίλτον, Γιόνγκτσι 1, Μάρτιν 3 (1).
ΜΙΛΓΟΥΟΚΙ ΜΠΑΚΣ (Ντοκ Ρίβερς): Αντετοκούνμπο 22 (12ριμπ., 7ασ.), Πρινς 3 (1τρ., 7ριμπ.), Λόπεζ 15 (3), Τρεντ 9 (2), Λίλαρντ 21 (1), Πόρτις 16 (1τρ., 10ριμπ.), Ράιτ, Κόνατον 3 (1), Γκριν 5 (1), Μπότσαμπ 4, Σμιθ 2, Τζάκσον, Τζόνσον 2.

Νίκησαν οι Κλίπερς, ανησυχία για Κάρι στους Ουόριορς

Οι Λος Άντζελες Κλίπερς πέρασαν από την έδρα των Γκόλντεν Στέιτ Ουόριορς, επικρατώντας 112-104 με πρωταγωνιστές τους Τζέιμς Χάρντεν (23π., 11ασ., 7ριμπ.) και Ίβιτσα Ζούμπατς (23π., 18ριμπ., 5ασ., 2κλ.).

Οι «πολεμιστές» δεν έχασαν μόνο το ματς, αλλά και τον Στεφ Κάρι, ο οποίος υπέστη διάστρεμμα στην τρίτη περίοδο και θα υποβληθεί σε μαγνητική για να διαπιστωθεί το μέγεθος του προβλήματος.

Ο Σάι Γκίλτζιους – Αλεξάντερ «άγγιξε» το τριπλ νταμπλ (35π., 11ριμπ., 9ασ.) κι οι Θάντερ επικράτησαν 128-104 των Χοκς, ενώ οι Μπλέιζερς με πρωταγωνιστές τους Τζέραμι Γκραντ (28π., ριμπ.) και Ανφέρνι Σίμονς (27π., 6ασ.) νίκησαν 125-103 τους Πέλικανς. Ο Ταϊρίς Μάξι σκόραρε 45 πόντους κι οι Σίξερς «λύγισαν» παράταση τους Πέισερς μέσα στην Ιντιάνα με 118-114 (105-105κ.α.).