Χάλκινο μετάλλιο η Κατζουράκη!
Μεγάλη επιτυχία για την Ελληνίδα σκοπεύτρια στον τελικό του σκιτ, κατέλαβε την τρίτη θέση και πήρε μετάλλιο.
![Χάλκινο μετάλλιο η Κατζουράκη!](https://img.bbmd.gr/img/1260/max/82/2023/08/18/katz.jpg?t=-7BkwcwDOvQjQMPO6K9ATA)
Μετά τη μεγάλη της επιτυχία με τη συμμετοχή στους Ολυμπιακούς Αγώνες, η Κατζουράκη πέτυχε μια ακόμη σημαντικότερη. Η νεαρή αθλήτρια συμμετείχε στον τελικό του σκιτ και κατάφερε να κατακτήσει το χάλκινο μετάλλιο στο Παγκόσμιο Πρωτάθλημα του Μπακού.
Μάλιστα έγραψε ιστορία ως η πρώτη Ελληνίδα με μετάλλιο στο αγώνισμα αυτό. Από την αρχή του αγώνα ήταν ανάμεσα στις κορυφαίες και με 43 βολές ανέβηκε στο τρίτο σκαλί του βάθρου.
Το χρυσό μετάλλιο κατέκτησε η Μπαρτέκοβα απ’ τη Σλοβακία, ενώ δεύτερη ήρθε η Βίτσι απ’ τις ΗΠΑ.
Trending
Ροή Ειδήσεων
Δημοφιλή