Άννα Ντουντουνάκη: Ασταμάτητη η Ελληνίδα πρωταθλήτρια, φουλάρει και για νέο μετάλλιο στο Ευρωπαϊκό
Η Άννα Ντουντουνάκη κατέκτησε το χάλκινο μετάλλιο στα 100μ. πεταλούδα και λίγη ώρα μετά πήρε την πρόκριση στον τελικό των 50μ., όπου θα διεκδικήσει νέα διάκριση.
![Άννα Ντουντουνάκη: Ασταμάτητη η Ελληνίδα πρωταθλήτρια, φουλάρει και για νέο μετάλλιο στο Ευρωπαϊκό](https://img.bbmd.gr/img/1260/max/82/2023/12/09/ntountounaki2.jpg?t=DSyq0OSASthvzEhAkwBl3w)
Λίγη ώρα μετά το χάλκινο μετάλλιο που κατέκτησε στα 100μ πεταλούδα, η Άννα Ντουντουνάκη, εξασφάλισε τη συμμετοχή της σε έναν ακόμη τελικό, αυτόν των 50μ. πεταλούδα.
Η Ελληνίδα πρωταθλήτρια συμμετείχε στην 2η ημιτελική του αγωνίσματος, όπου τερμάτισε στην 2η θέση με 25.32 και με την 3η καλύτερη επίδοση συνολικά θα επιδιώξει το βράδυ της Κυριακής (10/12, 19:14) να ανέβει για δεύτερη φορά στο βάθρο του Ευρωπαϊκού Πρωταθλήματος 25άρας πισίνας που διεξάγεται στη Ρουμανία.
Την κορυφαία επίδοση έκανε η Σάρα Γιούνεβικ από τη Σουηδία (νικήτρια στη σειρά της Ντουντουνάκη) με 25.28, ενώ την ακολούθησε στην 2η θέση (συνολικά) η συμπατριώτισά της Λουίζ Χάνσον με 25.31.
Trending
![Live - Πύρινα μέτωπα σε Θεσσαλονίκη και Τζια: Κοντά σε σπίτια οι φλόγες - Ήχησε το 112](https://img.bbmd.gr/img/500/max/90/2024/07/18/207f72ce-thermi-fotia1.jpg?t=ECNb1VnOH0REChRkyzstIQ)