LIVE, Champions League: Η «τιτανομαχία», Ρεάλ Μαδρίτης – Μάντσεστερ Σίτι για τα ημιτελικά

Champions League: Δείτε LIVE την εξέλιξη του πρώτου αγώνα ανάμεσα στη Ρεάλ Μαδρίτης και τη Μάντσεστερ Σίτι για τα ημιτελικά της κορυφαίας διασυλλογικής διοργάνωσης.
EPA/JUANJO MARTIN

Με την «τιτανομαχία» στη Μαδρίτη ανοίγει η αυλαία των ημιτελικών στο Champions League.

Ρεάλ και Μάντσεστερ Σίτι κοντράρονται για δεύτερη συνεχόμενη σεζόν στους «4», με στόχο φυσικά την πρόκριση στον μεγάλο τελικό.

Οι Μαδριλένοι δίνουν το «παρών» για δέκατη φορά τις τελευταίες 12 σεζόν στα ημιτελικά, επιδιώκοντας να υπερασπιστούν τον τίτλο που κατέκτησαν την περασμένη αγωνιστική περίοδο. Η «βασίλισσα» κυνηγάει το έκτο τρόπαιο της από το 2014 και το 15ο συνολικά στη διοργάνωση.

Οι «πολίτες», από την πλευρά τους, είναι η μοναδική ομάδα που κυνηγάει το όνειρο του «τρεμπλ», εχοντας πρωτοστάτη τον Έρλινγκ Χάαλαντ. Ο Νορβηγός επιθετικός έχει 12 γκολ στη σεζόν και κυνηγάει το ρεκόρ των 17 τερμάτων του Κριστιάνο Ρονάλντο από τη σεζόν 2013/14.

Δείτε LIVE την εξέλιξη του ημιτελικού, Ρεάλ Μαδρίτης - Μάντσεστερ Σίτι

23:59
Βαγγέλης Πάτας

Αυτά κι από εδώ, καλό σας βράδυ

23:59

Champions League, Ρεάλ Μαδρίτης - Μάντσεστερ Σίτι 1-1: Η πρόκριση θα κριθεί στο «Έτιχαντ»

Champions League: Ρεάλ Μαδρίτης και Μάντσεστερ Σίτι αναδείχθηκαν ισόπαλες 1-1 κι άφησαν ανοικτούς λογαριασμούς, ενόψει της ρεβάνς της επόμενης Τετάρτης (17/5) στο «Έτιχαντ»

ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ ΕΔΩ

23:53

Ρεάλ Μαδρίτης - Μάντσεστερ Σίτι 1-1 (36' Βινίσιους / 67' Ντε Μπρόινε)

Οι δύο ομάδες θα λύσουν τις διαφορές τους στο "Έτιχαντ"

23:51

3 λεπτά ο έξτρα χρόνος

23:50

90' Τρομερή επέμβαση του Έντερσον σε σουτ του Τσουαμενί!

23:46

87' Ρεάλ Μαδρίτης - Μάντσεστερ Σίτι 1-1 (36' Βινίσιους / 67' Ντε Μπρόινε)

Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο

ΡΕΑΛ: Κουρτουά, Καρβαχάλ, Αλάμπα, Ρίντιγκερ, Καμαβινγκά, Βαλβέρδε, Κρόος, Μόντριτς, Ροντρίγκο, Μπενζεμά, Βινίσιους

ΜΑΝΤΣΕΣΤΕΡ ΣΙΤΙ: Έντερσον, Γουόκερ, Στόουνς, Ντίας, Ακάντζι, Ντε Μπρόινε, Γκιντογάν, Ρόδρι, Σίλβα, Χάλαντ, Γκρίλις

23:01
22:50

ΗΜΙΧΡΟΝΟ: Ρεάλ Μαδρίτης - Μάντσεστερ Σίτι 1-0 (36' Βινίσιους)

22:48

2 λεπτά ο έξτρα χρόνος στο πρώτο ημίχρονο

22:47

Η γκολάρα του Βινίσιους

22:47

Ρεάλ Μαδρίτης - Μάντσεστερ Σίτι 1-0 (36' Βινίσιους)

Ο Βινίσιους έχει πλέον επτά γκολ κι έξι ασίστ στο Champions League κι οδηγεί τη Ρεάλ

22:37

36' ΓΚΟΛ για τη Ρεάλ! Φανταστικό!!! Σκόρερ ο Βινίσιους

Φανταστικό σουτ από τον "Βίνι" έξω από την περιοχή, νίκησε τον Έντερσον. Ένα γκολ κόντρα στη ροή του αγώνα, αν και στα τελευταία λεπτά οι Μαδριλένοι είχαν ισορροπήσει το ματς