Κύπελλο Ελλάδας LIVE: Πήρε το ντέρμπι της Τούμπας ο Παναθηναϊκός

Κύπελλο Ελλάδας: Παρακολουθήστε LIVE την εξέλιξη του πρώτου ημιτελικού, ΠΑΟΚ - Παναθηναϊκός, από τη γεμάτη Τούμπα.

Μέσα σε διάστημα λιγότερο των τριών εβδομάδων, ΠΑΟΚ και Παναθηναϊκός κοντράρονται και πάλι στη Θεσσαλονίκη.

Ο «Δικέφαλος του Βορρά» υποδέχεται το «τριφύλλι» στη γεμάτη Τούμπα, σε μια μάχη για το πρώτο βήμα προς τον τελικό στο Κύπελλο Ελλάδας.

Στο ματς για τη Super League, η ομάδα του Ραζβάν Λουτσέσκου είχε νικήσει 2-1, ενώ παραμένει στην κορυφή της βαθμολογίας μετά την ισοπαλία (1-1) στο ντέρμπι με την ΑΕΚ. Οι «πράσινοι», από την πλευρά τους, έκαναν άνετο (3-0) πέρασμα από τις Σέρρες και βρίσκονται στο -1 από την κορυφή.

Εν μέσω της μεγάλης μάχης για την κατάκτηση του τίτλου, οι δύο ομάδες κοντράρονται στα ημιτελικά του Κυπέλλου. Αυτή τη φορά ο αγώνας θα διεξαχθεί σε γεμάτη Τούμπα, καθώς ο κόσμος επέστρεψε επιτέλους στα γήπεδα.

Παρακολουθήστε LIVE την εξέλιξη του ντέρμπι:

21:25
Γιώργος Κυριακόπουλος

Τέλος στην Τούμπα!

21:20

Δοκάρι για τον ΠΑΟΚ!

93' Ο Μεϊτέ έκανε το δυνατό σουτ έξω από την περιοχή, η μπάλα βρήκε στον Γεντβάι, άλλαξε πορεία αλλά χτύπησε στο αριστερό δοκάρι του Ντραγκόφσκι.

21:17

Καθυστερήσεις στον αγώνα

90' Επτά είναι τα λεπτά που θα παιχθούν ως έξτρα χρόνος.

21:16

Ευκαιρία για τον Παναθηναϊκό

89' Ο Κώτσιρας βρέθηκε στην περιοχή του ΠΑΟΚ από τα δεξιά, έκανε το σουτ, η μπάλα βρήκε σε αμυντικό και έφυγε κόρνερ.

21:14

Αλλαγές για τον Παναθηναϊκό

86' Οι Μπερνάρ, Μλαντένοβιτς και Τσέριν, έδωσαν τις θέσεις τους στους Βαγιαννίδη, Χουάνκαρ και Σένκεφελντ, αντίστοιχα.

21:08

Έτσι άνοιξε το σκορ ο Παναθηναϊκός στην Τούμπα

21:06

Κόκκινες κάρτες!

79' Από μία κόκκινη κάρτα είδαν οι Τάισον και Μπακασέτας μετά την ένταση στην Τούμπα.

21:04

Ένταση στην Τούμπα

78' Τάισον και Μπακασέτας αντάλλαξαν κάποια "γαλλικά" και μερικές χειρονομίες, ο Έλληνας μέσος βρέθηκε στο έδαφος και λίγο έλειψε να ξεσπάσει μεγάλη ένταση.

21:00

Αλλαγή για τον Παναθηναϊκό

74' Ο Σπόραρ έδωσε τη θέση του στον Ζέκα

20:58

Αλλαγή για τον ΠΑΟΚ

72' Ο Σαμάτα αντί του Τόμας

20:55

68' Ο Παλάσιος δίνει τη θέση του στον Μαντσίνι

20:53

66' Ο Σπόραρ έκανε άμεσα το σουτ, αλλά ο Κοτάρσκι απέκρουσε

20:50

Αλλαγές για τον ΠΑΟΚ

64' Οι Τσιγγάρας, Μάρκος Αντόνιο και Ντεσπόντοφ έδωσαν τις θέσεις τους στους Μεϊτέ, Μουργκ και Τάισον, αντίστοιχα.

20:49

Και η ευκαιρία του Τόμας πριν την ανάπαυλα

20:49

Η ευκαιρία του Μπερνάρ στο πρώτο ημίχρονο

20:47

Μεγάλη ευκαιρία για τον Παναθηναϊκό!

60' Απίστευτη ευκαιρία για τους "πράσινους", όταν ο Μλαντένοβιτς έκανε το γύρισμα από τα αριστερά, ο Σπόραρ με απίθανη κίνηση ξεμαρκαρίστηκε, έκανε το σουτ, αλλά ο Κοτάρσκι απέκρουσε εντυπωσιακά στη δεξιά του γωνία.

20:46

ΓΚΟΟΟΛ για τον Παναθηναϊκό!

53' Ο Κώτσιρας έκανε τη σέντρα, ο Μπερνάρ πήρε την κεφαλιά, ο Κοτάρσκι απέκρουσε, αλλά ο Σπόραρ από κοντά έγραψε το 1-0 για τον Παναθηναϊκό

20:34

Σέντρα στο δεύτερο ημίχρονο

20:16

Η μεγάλη ευκαιρία του Ντεσπόντοφ

20:15

Ημίχρονο στην Τούμπα!

ΠΑΟΚ και Παναθηναϊκός πηγαίνουν στα αποδυτήρια χωρίς σκορ (0-0).

20:11

Μεγάλη ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ!

41' Φάση διαρκείας στα καρέ του Παναθηναϊκού, αλλά το σουτ του Τόμας από το ύψος της περιοχής έφυγε άουτ, εκατοστά πάνω από το δοκάρι του Ντραγκόφσκι.

20:07

Αντεπίθεση... φωτιά για ΠΑΟΚ

36' Ο Κοτάρσκι εκτέλεσε άμεσα το άουτ, ο Τόμας έφυγε πίσω από την μεσαία γραμμή, αλλά ο Μλαντένοβιτς κάλυψε εξαιρετικά και στη συνέχεια πήρε το φάουλ από τον Ισπανό επιθετικό

20:05

Κόρνερ για τον Παναθηναϊκό

35' Ωραία κίνηση του Μπερνάρ από τα αριστερά, μπήκε στην περιοχή, έκανε το σουτ, η μπάλα κόντραρε σε σώμα αμυντικού και κατέληξε κόρνερ.

20:03

32' Ο Μπερνάρ έφυγε εξαιρετικά στην κόντρα, έκανε την μπαλιά στην απέναντι πλευρά, αλλά ο Παλάσιος καθυστέρησε και το σουτ που έκανε κόντραρε στον Κεντζιόρα.