AEK: Το μήνυμα του Χρυσόπουλου, μετά το «δύσκολο» ντεμπούτο του - «Πέσε κάτω επτά φορές, σήκω οκτώ»
ΑΕΚ: Ο Κωνσταντίνος Χρυσόπουλος έστειλε μήνυμα ανασύνταξης μετά το «δύσκολο» ντεμπούτο του με τα «κιτρινόμαυρα».
![ΑΕΚ Κωνσταντίνος Χρυσόπουλος](https://img.bbmd.gr/img/1260/max/82/2023/08/27/xrysopoulos-aek.jpg?t=RAo0-kHXuNimd0ASA2BuEg)
Τα πράγματα δεν εξελίχθηκαν ιδανικά για τον νεαρό αμυντικό, με την «Ένωση» να «γκελάρει» κόντρα στον Πανσερραϊκό και τον ίδιο να γίνεται αλλαγή στο ημίχρονο.
Ο Ματίας Αλμέιδα, βέβαια, φρόντισε να υψώσει ασπίδα προστασίας, μετά το τέλος του αγώνα, υπογραμμίζοντας ότι: «Όλοι υπήρξαμε νέοι, όλοι είχαμε την πρώτη μας ημέρα. Αυτός που τους επιλέγει είμαι εγώ. Είδα ότι τα πήγαινε καλά στις προπονήσεις ο Χρυσόπουλος, μαρκάροντας τον Γκαρσία. Όταν είσαι νέος το ξεπερνάς παίρνοντας παιχνίδια. Θα συνεχίσει να βελτιώνεται».
Μήνυμα ανασύνταξης έστειλε κι ο ίδιος ο ποδοσφαιριστής, δείχνοντας παράλληλα και τη νοοτροπία του. «Πέσε κάτω επτά φορές, σήκω οκτώ», έγραψε χαρακτηριστικά στο Instagram.