Conference League: Η Νόα απέκλεισε την ΑΕΚ κι είναι «αγκαλιά» με ιστορική πρόκριση στη League Phase

Conference League: Η Νόα, η οποία ανάγκασε την ΑΕΚ σε πρόωρο αποκλεισμό από την Ευρώπη, βρίσκεται πολύ κοντά σε ιστορική πρόκριση στη League Phase.

Νόα Conference League
INTIME SPORTS
1'

Η ομάδα από την Αρμενία επικράτησε 3-0 της Ρουζομπερόκ κι είναι «αγκαλιά» με την παρθενική της συμμετοχή σε όμιλο ευρωπαϊκής διοργάνωσης.

Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν μόλις στο 4ο λεπτό με τον Γκρεγκόριο, ενώ έκαναν το 2-0 με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Μανβελιά στο 79’. Το γκολ του Ματέους στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων φέρνει τη Νόα μια… ανάσα από τη μεγαλύτερη επιτυχία της στην Ευρώπη.

Η αναμέτρηση διακόπηκε για περίπου 20 λεπτά, καθώς στο 68’ υπήρξε διακοπή ρεύματος στο «Abovyan City Stadium» στο Γιερεβάν.