Conference League: Τα highlights του Λανς – Παναθηναϊκός | Όλα τα αποτελέσματα της βραδιάς (22/8)

Conference League: Δείτε τα γκολ και τις καλύτερες φάσεις του Λανς – Παναθηναϊκός και τα αποτελέσματα των υπόλοιπων αγώνων της βραδιάς (22/8) για τα playoffs της διοργάνωσης.

Παναθηναϊκός Conference League
INTIME SPORTS
2'

Μπορούσε κάτι καλύτερο απ’ την ήττα με 2-1 ο Παναθηναϊκός στο «Μπολάρ».

Η Λανς των 10 παικτών απ’ τα μέσα του πρώτου μέρους, έκανε ζημιά στο 45λεπτο, με τους «πράσινους» να πληρώνουν την απροσεξία τους. Όμως η απίστευτη γκολάρα του Φώτη Ιωαννίδη και η απόδοση του «τριφυλλιού» στο δεύτερο μέρος, δίνουν ελπίδες για τη ρεβάνς των playoffs του Conference League.

Δείτε το video με τα highlights του Παναθηναϊκός - Λανς

«Εξάρα» η Ομόνοια, βήμα πρόκρισης για Τσέλσι, «ζόρια» για Φιορεντίνα

Με το 1,5 πόδι στη League Phase βρίσκεται η Ομόνοια, βήμα πρόκρισης έκανε κι η Τσέλσι, ενώ «ζόρια» είχε η Φιορεντίνα.

Με το «εισιτήριο» για τον ενιαίο όμιλο του Conference League στο χέρι βρίσκεται η Ομόνοια. Η κυπριακή ομάδα «σκόρπισε» με 6-0 τη Ζίρα στο ΓΣΠ και μετέτρεψε σε τυπική διαδικασία τον αγώνα ρεβάνς. Αντίθετα, η Πάφος θα ψάξει ανατροπή, καθώς, μολονότι έπαιζε με παίκτη παραπάνω για μια ώρα, ηττήθηκε 1-0 από την Κλουζ στη Ρουμανία.

Η Τσέλσι πήρε ξεκάθαρο προβάδισμα για να βρεθεί στη League Phase, καθώς επικράτησε 2-0 της Σερβέτ, η οποία άντεξε για ένα ημίχρονο. Οι «μπλε» άνοιξαν το σκορ με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Ενκουνκού, ενώ το δεύτερο τέρμα πέτυχε ο Μαντουέκε στο 76’.

Η Φιορεντίνα δεν κατάφερε να νικήσει την Πούσκας, με τις δύο ομάδες να αφήνουν ανοικτούς λογαριασμούς μετά το 3-3 στη «Αρτέμιο Φράνκι».