Super League 2: Νίκες για ΠΑΟΚ Β' και ΑΕΚ Β' - Απογοητεύουν ΠΑΣ Γιάννινα και Χανιά

Super League 2: Εύκολο μεσημέρι είχε ο ΠΑΟΚ Β' διαλύοντας 4-0 τον ΠΑΣ Γιάννινα, ενώ η ΑΕΚ Β' υποχρέωσε σε μία ακόμα ήττα τα Χανιά, που παραμένουν στον πάτο της βαθμολογίας.

ΠΑΟΚ Β - ΠΑΣ Γιάννινα
Εύκολο... έργο είχε η δεύτερη ομάδα του "Δικέφαλου του Βορρά" κόντρα στους Ηπειρώτες
Eurokinissi
2'

Σε παράσταση για έναν ρόλο μετέτρεψε το παιχνίδι με τους Ηπειρώτες η δεύτερη ομάδα του «Δικέφαλου του Βορρά». Οι «ασπρόμαυροι» διέλυσαν τον ΠΑΣ Γιάννινα 4-0, υπό το βλέμμα του νέου προπονητή των φιλοξενούμενων, Αριέλ Γκαλεάνο.

Οι Θεσσαλονικείς ξεκίνησαν ιδανικά το ματς, αφού μόλις στο 1ο λεπτό άνοιξαν το σκορ με τον Ουρτάδο και στο 30' διπλασίασαν τα τέρματά τους με την εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Κανίς. Στο 54' ο Ουρτάδο με το δεύτερο προσωπικό του γκολ έδωσε... αέρα τριών τερμάτων στους γηπεδούχους και ο Λαγωνίδης στο 74' «έγραψε» το τελικό 4-0.

Ανάσα για ΑΕΚ Β', συνεχίζουν χωρίς νίκη τα Χανιά

Για τον Νότιο όμιλο, η ΑΕΚ Β' πήρε σημαντική νίκη και παράλληλα... ανάσα στη βαθμολογία, καθώς επικράτησε 1-0 των Χανίων στα Περιβόλια της Κρήτης. «Χρυσός» σκόρερ για τον «Δικέφαλο» ήταν ο Νίνο, στο 43ο λεπτό με σουτ μέσα από την περιοχή, έπειτα από φάση διαρκείας στα καρέ των γηπεδούχων.