Με Ζέκα και «Τριάντα» στα Ψαχνά
Η προετοιμασία του «τριφυλλιού» για τον αυριανό επαναληπτικό του Κυπέλλου με τον Ηρακλή Ψαχνών ολοκληρώθηκε. «Ανάσες» δίνει ο Αναστασίου.
![Με Ζέκα και «Τριάντα» στα Ψαχνά](https://img.bbmd.gr/img/1260/max/82/2014/01/14/11be534b055fdc1940f62930ede1087f.jpg?t=zIiti9h5noOv37MUy4ePMA)
Στην αποστολή επέστρεψαν οι Ζέκα και Τριανταφυλλόπουλος, μετά την απουσία τους λόγο τιμωρίας στο παιχνίδι με τον Πανιώνιο. Ο Γιάννης Αναστασίου δεν θα έχει στη διάθεση του στον αυριανό επαναληπτικό του Κυπέλλου με τον Ηρακλή Ψαχνών, τους Νάνο, Μέντες, Μπεργκ και Πράνιτς, θέλοντας να τους δώσει «ανάσες». Άλλωστε το 3-0 του πρώτου αγώνα, δίνει περιθώρια για αλλαγές στη βασική ενδεκάδα. Εκτός έμειναν και οι τραυματίες Σίλντενφελντ και Λαγός, όπως κι ο ανέτοιμος Μλάντεν Πέτριτς.
Η αποστολή του Παναθηναϊκού: Κοτσόλης, Καπίνο, Ταμπάκης, Μαρινάκης, Χουχούμης, Σπυρόπουλος, Κουτρουμπής, Ρισβάνης, Τριανταφυλλόπουλος, Αναστασόπουλος, Ζέκα, Δώνης, Ατζαγκούν, Μουζακίτης, Αμπεΐντ, Ντίνας, Κλωναρίδης, Καρέλης, Μπαϊράμι και Μπαλμπόα.