Φιλική νίκη με συμπεράσματα για Πανιώνιο

Νίκη με 2-1 επί του Φωστήρα πέτυχε ο Πανιώνιος, σε φιλικό παιχνίδι που έγινε στη Νέα Σμύρνη και που ο...

Νίκη με 2-1 επί του Φωστήρα πέτυχε ο Πανιώνιος, σε φιλικό παιχνίδι που έγινε στη Νέα Σμύρνη και που ο Τάκης Λεμονής είχε την ευκαιρία να χρησιμοποιήσει αρκετούς νεαρούς παίκτες.

Και τα τρία γκολ της αναμέτρησης σημειώθηκαν στο τελευταίο 10λεπτο. Ο Πανιώνιος άνοιξε το σκορ στο 83', με πλασέ του Σταματή, μετά από μπαλιά του Μπάλαμπαν.
Η ομάδα του Ταύρου ισοφάρισε στο 85' με πέναλτι που κέρδισε ο Καρούμπαλης από τον Κούρντι και εκτέλεσε ο Τερζής.
Το νικητήριο γκολ για τους «κυανέρυθρους» σημείωσε ο Κοντοές στο 87' με πλασέ.

Στο 22' έγινε αναγκαστική αλλαγή του Πρελ με τον Ανέστη, καθώς ο Γερμανός τερματοφύλακας έπιασε την μπάλα εκτός περιοχής και είδε κόκκινη κάρτα.

ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ: Α' ημίχρονο: Πρελ (22' Ανέστης), Γιόνσον, Λάτκα, Κβιρκβέλια, Γουνδουλάκης, Αναστασόπουλος, Σαλαλί, Σβέρκος, Μπούζας, Κούρος, Βλάχος.
Β' ημίχρονο: Ανέστης, Σιόβας, Κοντοές, Κολοβός, Κουμορτζί, Σάμαρης, Τσότσαλιτς, Κούρντι, Μπάλαμπαν, Γκέζος, Σμυρλής, Σταματής.

ΦΩΣΤΗΡΑΣ: Μπόκος, Κατσάνης, Τσουμάνης, Σιάσος, Τερζής, Βασιλείου, Χίσος, Τζαναβάρας, Πετρίτσης, Μπεθάνης, Τσοπανάκος.
Στο δεύτερο ημίχρονο αγωνίστηκαν και οι Καρντγλής, Καρούμπαλης, Καραγιάννης, Ορφανίδης, Μπαλάτζος, Μπούκουρης, Καρλής, Κορκοτζέλος, Γκιάτης.